قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / نسخه ی دکتر لومبارد که شما را در برابر بیماری ها مقاوم می سازد!
اصلاح سیستم دفاع طبیعی بدن
اصلاح سیستم دفاع طبیعی بدن

نسخه ی دکتر لومبارد که شما را در برابر بیماری ها مقاوم می سازد!

نسخه ی دکتر لومبارد که شما را در برابر بیماری ها مقاوم می سازد!

 

 اصلاح سیستم دفاع طبیعی بدن

یکی از مسائلی که در انتخاب رژیم غذایی مناسب و مفید برای بدن مطرح است، توجه به مقدار و نوع چربی است. زیرا از یک طرف، وجود چربی در غذا موجب خوشمزه و دلچسب شدن آن می‌شود که با کاهش تحرک انسان عصر ما، باعث تراکم چربیها در بدن و چاقی می‌گردد. از طرف دیگر، حذف کامل چربیها از رژیم غذایی نیز صحیح نیست، چرا که بدن به چربیهای مفید نیاز دارد.

he2592

از این رو برای تنظیم یک برنامه رژیم غذایی مؤثر و علمی، باید در کنار شناخت موادغذایی، انواع چربیها را در حد نیازمان بشناسیم و نیز باید با کارکرد «سیستم دفاع طبیعی بدن» که وظیفه آن مبارزه و مقابله خودکار با میکروبهای بیماری‌زاست، آشنا شویم و بدانیم که این سیستم برای حفاظت از سلامتی بدن به کالری حاصل از چربیها نیاز دارد.

 غالب اشخاص مبتلا به بیماری خستگی مزمن دارای هاضمه ضعیفی اند، دکتر لومبارد توصیه میکند از انواعی از مواد مغذی که شفابخشی آنها برای تقویت سیستم دفاعی طبیعی بدن به تجربه رسیده است استفاده شود. و برای این کار می توان از مکمل های شیمیائی تجارتی تقویتی و یا از گیاهان شفابخش مناسب برای تقویت سیستم دفاع طبیعی بدن استفاده کرد. از نظر مکمل ها باید از انواعی مولتی ویتامین و مواد معدنی که محتوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی مناسب اند طبق نظر پزشک مصرف کرد برای مثال از انواعی که دارای حدود ۳۰ میلی گرم زینلی، و ۲۵ هزار واحد بین المللی ویتامینA(که قسمتی از آن ممکن است از بتاکاروتن باشد) و ۵۰ میلی گرم از ویتامین های ب- کمپلکس نظیر پانتوتنیک اسید و ویتامین B ” و ۲۰۰ میلی گرم سلنیوم ” و ۲ میلی گرم مس و ۲ میلی گرم منگنز و ۴۰۰ واحد بین المللی ویتامین E است می توان استفاده نمود. دکتر لومبارد اضافه می کند که مصرف روزانه ۴ گرم ویتامینC نیز کمک می کند که چون مقدار آن در مقایسه با مقدار مصرف روزانه عادی زیاد است باید به طور جداگانه در چند قسمت در هر روز مصرف شود. اشخاصی که بخواهند به جای مکمل های تجارتی از مواد خوراکی طبیعی که دارای ویتامین ها و مواد معدنی فوق باشند استفاده نمایند میتواننداز مواد غذای که منابع غنی این مواد هستند از انواع مناسب منطبق با شرائط بدنی خود به مقدار کافی طبق نظر پزشک و کارشناسی انتخاب نمایند.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *