قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص کودکان / نشانه های بیماری درماتیت در کودکان چیست؟
نشانه های بیماری درماتیت در کودکان چیست
نشانه های بیماری درماتیت در کودکان چیست

نشانه های بیماری درماتیت در کودکان چیست؟

 نشانه های بیماری درماتیت  در کودکان چیست؟

دانه زدن پوست، چند ساعت یا چند روز پس از تماس با این گیاهان آغاز میشود. در نقاط تماس، تاول هایی پدید میآید که دارای خارش و سوزش هستند و خاراندن موجب ترکیدن آنها شده و گاهی به عفونتهای ثانویه منجر می شوند. برای تسکین شدت خارش ها که در هوای گرم و مرطوب و یا روزهای بارانی افزایش مییابد، میتوان از لوسیون های پوستی و یا داروهای ضد حساسیت (آنتیهیستامین و کورتن) استفاده کرد و برای جلوگیری از عفونتهای ناشی از خارش نیز باید ناخن های کودک را کوتاه و تمیز باید برای معاینه به پزشک مراجعه کرد.

ابتلابه این عارضه در مرتبه نخست، با علائم و نشانه های خفیف همراه خواهد بود چند روز بهبود مییابد، ولی در نوبت های بعدی شدت علائم بیشترشده وتا چند هفته به طول خواهد انجامید.atopic-child-2

پیشگیری از بیماری درماتیت در کودکان

نخستین گام در پیشگیری از این بیمارییافتن گیاهان سمی در محل زندگی استکه به محض مشاهده آنها در حیاط، باید به ریشهکنی آنها پرداخت. البته باید از کندن آنها با دست و یا سوزاندن آنها خودداری نمود. زیرا دود، حامل مواد شیمیایی بوده و پس ازانتشار در هوا باعث بروز عوارض پوستی میگردد. هنگام قدم زدن کودک در مناطق پرگیاه، به او لباس آستین بلند بپوشانید و توصیه کنید که از مسیرهای کم گیاه عبور کند؛ همچنین عکس گیاهان سمی را به کودک خود نشان دهید تا مراقب حضور آنها در محیط باشد و از آنها دوری کند.

اگر دست و پای کودک با گیاهان سمی تماسی یافت، به سرعت ناحیهٔ آلوده را با آب و صابون بشویید. پس از قدم زدن در نواحی گیاهی نیز لباس ها را با آب گرم شست و شو  دهد . چنانچه در مناطق سرسبز زندگی می کنید و کودکتان هر ساله در اثر تماس با پیچکهای سمی به ناراحتیهای پوستی دچار می شود، در بهار هر سال او را برای تزریق و مایه کوبی علیه این گیاه نزد پزشک ببرید. این روش میزان حساسیت کودک را کاهش می دهد.

مطلب پیشنهادی

مخملک

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟   یکی دیگر از بیماری هایی است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *