قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / نشانه های سرطان سینه چیست؟
نشانه های سرطان سينه چیست؟
نشانه های سرطان سينه چیست؟

نشانه های سرطان سینه چیست؟

نشانه های سرطان سینه چیست؟

روغن ماهی و درمان سرطان سینه

ترکیه با روغن های چرب یافته شده در ماهی و ماده بی هوشی، ممکن است اساس داروهای شده و مؤثر برای درمان سرطان سینه را فراهم کند. همانطور که میدانید روغن ماهی فوایدزیادی برای سلامتی دارد. محققان دانشگاه ایندیانا ترکیبات اسیدهای چرب امگا ۳ را با ماده پروپفلموجود در داروهای بی هوشی مخلوط کردند؛ به نظر می رسد این دو ماده با هم رشد سلول های سرطان

سینه و توانایی آنان را برای پخش به اطراف بدن و تشکیل تومورها کاهش میدهند. گروه ایندیانا تأثیر دو اسید چرب امگا ۳ ( DHA و EPA) را بررسی کردند. هنگامی که هرکدام از این دو به تنهایی به کار رفتند تأثیر بسیار کمی روی سلول های سرطان داشتند.تصور میرود که اسیدهای چربی به افزایش جذب پروپفل توسط سلولهای سرطان کمک می کنند. محققان اظهار داشته اند که ممکن است سرانجام بتوانند دارو یا پمادی حاوی داروهای ترکیبی ایجاد کنند.

سیگار و سرطان سینه

با انتشار اطلاعاتی جدید، دانشمندان یک بار دیگر نشان دادند کشیدن سیگار، خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش میدهد. بر اساس مطالعه گسترده  که با شرکت بیش از ۱۱۶ هزار زن داوطلب در آمریکا انجام شد، کشیدن سیگار برای زنان یک خطر جدی محسوب می شود. این مطالعه که به درخواست وزارت بهداشت آمریکا توسط مقامات بهداشتی کالیفرنیا انجام گرفته و مورد انتقاد برخی کارشناسان بوده است.

در زمان چهار سال که این مطالعه به طول انجامید، ۵ … ۲ نفر از داوطلبان، به سرطان سینه مبتلا شدند و شیوع این سرطان درمیان زنانی که سیگار می کشیدند تقریباً ۲۰ درصد بیش از کسانی بود که هرگز سیگار نکشیده بودند. نتایج هم چنین نشان داد زنانی که قبل از سن ۲۰ سالگی و یا حداقل ۵ سال قبل از اولین بارداری، سیگار کشیدن را آغاز کرده بودند، بیش از سایرین در معرض این بیماری بودهاند. عوامل محیطی از جمله تغذیه و نحوه زندگی در بروز سرطان پستان مؤثر هستند. هرگاه متوجه شدید که غده  خوش خیم با بدخیم در بدنتان وجود دارد به هیچ عنوان آن را  آزمایش خودسرانه نکنید که با این کار موجب تحریک آن می شوید.

در طب سنتی نسخه هایی برای درمان این بیماری توصیه شدهاند که به آنها اشاره می گردد. • گزنه ۱۲۰ گرم، گل همیشه بهار ۳۰۰ گرم، گل بومادران ۱۰۰گرم و رازیانه ۵۰ گرم را با هم مخلوط کرده و یک قاشق شربتخوری از این مخلوط را در یک فنجان آب جوش دم کرده و پس از صاف کردن روزانه ۸ به مرور فنجان از این چای را به مدت ۷ روز میل کنند. آردجو  ۱۰ منتقال و تخم ریحان کوهی ۵ مثقال همه را خوب کوبیده و در یک استکان سرکه ریخته و کمی گرم کنند تا خوب حل شود سپس روی موضع ہمالند.

ضماد نخود با عسل و یا ضماد هویج رنده شدهکرفس و یا برگهای تازه هویج و شیره آنبرای رفع زخم و جراحات سرطانی به کار میرود.مشتی از برگ، گل و ساقه های گل همیشه بهار کوبیده شده ریخته، به خوبی هم زده و به مدت ۱۲ ساعت به حال خود بگذارید، سپس محتوی را کمی حرارت داده در یک پارچه نازک کتانی ریخته و کاملاً فشار دهید. پماد به دست آمده را روزی دو مرتبه به مدت ۲ هفته بر موضع بمالید. • مصرف خوراکی گیاه افسانتین، بنفشه معطر، بومادران، زعفران، کرفس، گزنه دو پایه و گنه گنه در پیشگیری از سرطان پستان مؤثرند.

ادامه سرطان سینه قسمت اول….

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *