قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / نفخ شکم را این گونه درمان کنید!!!
نفخ شکم
نفخ شکم

نفخ شکم را این گونه درمان کنید!!!

نفخ شکم را این گونه درمان کنید!!!

 نفخ شکم

  • خوراکی هایی که برای رفع نفخ شکم مفید است از این قرار خواهد بود، کرفس، آویشن، زیره  سیاه، گلپر، فرنجمشک، تخم شوید، آب دمکرده  پوست لیمو، عرق نعناع. برای درمان آن، قبل از هر غذا یک فنجان آبدم کرده بابونه را با نبات بنوشید.

  • ده روز انگور زیاد را با هسته و پوسته اش خوب بجوید و بخورید.

  •  صبحانه: سوپ پیاز با چند تکه نان، ناهار: املت پیاز یا پورهی پیاز بانان کره مالیده با پیاز خام رنده شده، شام: طاس کباب پیاز با شیره، پس از پختن و هنگام کشیدن و نیرو کردن، روی آن سر شیر تازه بریزید. شب موقع خوابیدن: چند تکه نان کره مالیده با پیاز رنده شده ی خام بخورید و این رژیم را چند روز ادامه دهید.

  • تخم گشنیز، گل بابونه و بادیان هر کدام  3مثقال همه را مخلوط و شش قسمت کرده، هر قسمت را یک روز صبح ناشتا بجوشانید و آب آن را میل کنید.  پنجاه گرم برگ خشک تمشک را در یک لیتر آب سرد بخیسانید، ۵ دقیقه بجوشانید و ۱۵ دقیقه هم دم کنید سپس آن را صاف و هر روز چهار فنجان آب آن را بین غذاهای اصلی بنوشید.

  •  بیست گرم برگ یا ساقه های گلدار مریم گلی را در یک لیتر آب جوش ۱۰ دقیقه دم کنید بعد آب آن را صاف و با عسل شیرین سازید. هر روز صبح ناشتا یک فنجان بنوشید.

  •  بیست گرم گل آویشن را در یک لیتر آب جوش دم کنید و آب آن را بنوشید.

  •  کمی زیره  کرمانی را بسایید بعد با مقداری آب جوش مخلوط و گاه گاهی یک قاشق چای خوری از آن را بخورید.

  •  پنج قطره اسانس ترخون را روی یک حبه قند بریزید و بخورید.

  •  حب القار، زرآوند، مرمکی، مقل ازرقی، صبر زرد، مستکی رومی، جنطیانای رومی، کندر خوراکی، صمغ عربی، پوست هلیله  زرد، هلیله  سیاه، آمله مقشر، ریوند چینی، مخلصه، شاه تره و رازیانه از هر کدام ۱ مثقالی کوبیده بعد با کمی عسل خمیر کنید، روزی سه بارهر مرتبه یک قرص به اندازه ی دو نخود از ـن را بخورید

درمان گیاهی نفخ شکم

 

* ریختن سبزی‌های معطر روی غذا و پختن آن‌ها با غذا نیز می‌تواند مانع نفخ معده شود. استفاده از آویشن روی غذا‌ها از نفخ جلوگیری می‌کند. لوبیا و عدس را می‌توان با کمی گلپر میل نمود که هم خوشمزه بوده و هم نفخ آن را می‌گیرد. به برخی غذا‌ها نیز زیره اضافه می‌کنند تا نفخ آن گرفته شود.

* از راه‌های رفع اختلالات گوارشی به خصوص نفخ معده می‌توان به مصرف برخی گیاهان دارویی و سنتی مثل زیره، رازیانه، گلپر، هل و آویشن اشاره کرد.

* همچنین مصرف دارچین برای درمان اختلالات گوارشی مثل نفخ معده کاربرد فراوان دارد.

* مصرف زنجبیل نیز به دلیل خاصیت ضد باکتریایی و آنتی‌اکسیدانی برای علاج دردهای معده موثر است. البته نباید فراموش کرد که مصرف زنجبیل برای افرادی که فشارخون بالا دارند خطرناک است.

* هویج هم تقویت‌کننده معده است که می‌توان آن را به همراه غذا خورد.

* نعناع را هم می‌توان به صورت خشک شده در ماست و دوغ یا به صورت شربت با غذا میل کرد چون به کاهش نفخ معده کمک می‌کند.

* مصرف ریحان نیز توصیه شده است.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *