قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان دیابت / نقشی رژیم غذایی در دیابت
نقشی رژیم غذایی در دیابت
نقشی رژیم غذایی در دیابت

نقشی رژیم غذایی در دیابت

نقشی رژیم غذایی در دیابت

مبتلا شدن به دیابت یک امر بسیار پیچیده ای است و تنها معلول یک علتخاصی نیست ولی به هرحال نظریه حاکم فعلی این است که انسان از بدو تولد مستعد دیابت است و سپس وضع زندگی و تغذیه و محیط زندگی موجب تحریکبروز علایم بیماری می شود.

رژیم غذایی و دیابت همیشه باهم ارتباط نزدیک داشته اند زیرا اصولاً دیابتاختلالی در لوزالمعده است، یعنی در غدهای که هورمون انسولین را تولید می کند و انسولین ماده ای است که برای تبدیل غذا به انرژی لازم است. پس از این که غذا در دهان جویده و وارد معده شود، ابتدا در معده مواد هیدرات های کربن شکسته شده و تبدیل به گلوکز که قند قابل جذب است می شود و انسولین تولید شده توسط لوزالمعده موجب می شود

گلوکزاز خون وارد عضلات شده و در آنجا تبدیل به انرژی و یا ذخیره شود. زمانی تصور می شد که خوردن قند زیاد موجب اصلی بروز بیماری دیابت است ولی بعدها معلوم شد که بروز دیابت خیلی پیچیده تر از آن است و چیزی نیست که یک شبه پس از قند زیاد خوردن علایم آن بروز کند، و معمولاً سال ها طول می کشد تا این بیماری مراحل بروز خود را طی کند، ودر این مدت دراز که برای بروز بیماری قند لازم است، انتخاب مواد غذایی مناسب ممکن است. به جلوگیری از پیشرفت و بروز آن کمک کند؛ و حتی اگر شخصی سابقهٔ ارثی و ژنتیکی دیابت در خانواده داشته باشد نیز احتمال دارد رژیم غذایی، مقاومت بدن را در برابر بروز آن افزایش دهد.

 

dreamstime_m_32751642-960x460

مطلب پیشنهادی

توصیه های مهم غذایی

توصیه های مهم غذایی چیست؟!

توصیه های مهم غذایی چیست؟! توصیه های مهم غذایی  خوردن دارچین برای زنان باردار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *