قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / نقش تعیین کننده ی مواد غذایی در مبازره با ویروس ها
چطور مواد غذای می توانند بر ضدویروس مبارزه کنند
چطور مواد غذای می توانند بر ضدویروس مبارزه کنند

نقش تعیین کننده ی مواد غذایی در مبازره با ویروس ها

نقش تعیین کننده ی مواد غذایی در مبازره با ویروس ها

چطور مواد غذای می توانند بر ضدویروس مبارزه کنند

ویروس هائی که به هرعلت حمله کرده و در بدن انسان خانه می کنند ممکن است در اثر برخی از مواد خوراکی که خورده میشود تقویت شده و فعال شوند و یا برعکس ضعیف شده و از پای در آیند. دکتر چارلز بترورث در دانشگاه آلاباما دریای تحقیق جالبی دریافته است که ویروسها در حضور مقدار کافی اسیدفولیای قدرت فعالیت خود را از دست می دهند و تقریباً به صورت بی اثر در می آیند. فولیای اسید از ویتامین های B است که در سبزی های سبز برگی و در حبوبات و سبزی های خانوادهٔ گلومینوز وجود دارد.o-696x478

دکتر بترورث میگوید وقتی بدن انسان دچار کمبود و فقر اسیدفولیایی باشد، مقاومت کروموزم ها در برابر شکنندگی کاسته می شود و این امر باعث می شود که ویروسها به داخل مواد ژنتیکی سلول رخنه کنند و اولین تغییرات شروع سرطانی شدن سلول را ایجاد نمایند و معمولاً اشخاصی که مقدار اسیدفولیا در خون آنها کم است در مقایسه با اشخاصی که بقدر کافی اسیدفولیک در گلبولهای قرمز خون دارند، ۵ برابر بیشتر احتمال دارد فرآیند آغاز سرطانی شدن سلولها در بدن آنها دهد . عکس العمل ویروس هرپس ” در برابر انواع مواد غذائی مورد دیگری برای نشان دادن این تغییرات است.

دکتر گریفیت استاد ممتاز پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا،عمیقاً معتقد است که انواع مواد خوراکی ممکن است در این فرآیند نقش تعیین کننده داشته باشند و ممکن است موجب تحریک و تقویت ویروس و یا باعث ناتوانی ویروس شوند.

زیرا در آزمایشهائی که دکتر گریفیت انجام داده مشاهده کرده است که اسید آمینهٔ آرژینین موجب رشد و فعال شدن ویروس هرپس می شود ولی اسیدآمینهٔ لیزین ” رشد و فعالیت آنرا متوقف میکند. توضیح او در این مورد این است که اسیدآمینهٔ لیزین به دور ویروس پیچیده و پوششی مانند سد ایجاد می نماید و مانع نفوذ ویروس به داخل سلول می شود. مثلاً ماست خاصیت ضدویروسی دارد زیرا فعالیت سلول های کشنده طبیعی” را که عوامل موذیمؤثری بر ضدویروس هایند تحریک می کند.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *