قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان دیابت / نقش درمانی حبوبات و سبزی های فایبری بر درمان دیابت
نقش درمانی حبوبات و سبزی های فایبری بر درمان دیابت
نقش درمانی حبوبات و سبزی های فایبری بر درمان دیابت

نقش درمانی حبوبات و سبزی های فایبری بر درمان دیابت

نقش درمانی حبوبات و سبزی های فایبری بر درمان دیابت

 طبق نظر بیشتر کارشناسان از جمله دکتر اندرسون از دانشکدهٔ پزشکی دانشگاه کنتاکی، هرکسی که دربارهٔ دیابت نگرانی دارد میتواند از این توصیه استفاده کند . نظریهٔ دکتر اندرسون این است. هر غذایی که برای کاهش کلسترول و بیماری های قلبی مفید است، برای اشخاصی دیابتی که در معرض در آب هستند نظیر حبوبات نیز در این توصیه جای دارند. دکتر اندرسون می گویند: بیش از ۵۰ طرح پژوهشی نشان می دهد که مواد غذایی سرشار از فایبر قابل حل در آب محسوساً برای کاهش قند و همچنین برای کاهش کلسترول وتری گلیسیرید اثر قطعی دارند. و غذاهای سرشار از فایبر قابل حل درآب تا آن حد برای کاهش قند مؤثرند که بیمارانی که از چنین رژیم های غذایی استفاده می کنند اغلب نیازی به استفاده ازمکمل ها و داروهای مصنوعی ضد دیابت نخواهند داشت.

تأکید در استفاده از ویتامین های ضداکسیدکننده:

طبق توصیهٔ کارشناسان و تأکید ویژهٔ دکتر اندرسون، اگر مبتلا به دیابت هستید سعی کنید حتماً از ترکیبات ضداکسیدکننده ها نظیر ویتامین C و ویتامین E و بتاکاروتن یعنی از غذاهایی که سرشار از این ترکیبات هستند استفاده شود. زیرا فرآیند چسبندگی در شریان ها معمولاً در اشخاص مبتلا به دیابت غالباً غیرطبیعی و شدیدتر از اشخاصی سالم است، به خصوصی در اشخاص مبتلا به دیابت، جزء بد کلسترول (LDL) بیشتر در معرض اکسیده شدن جزء بد کلسترول، زمینه را برای چسبندگیبیشتر شریان ها فراهم می سازد.

و این  توضیح  دکتر اندرسون روشن می سازد که چرااحتمال خطر حمله های قلبی در مورد اشخاص مبتلا به دیابت سه برابر بیشتر از سایر اشخاصی است. و دلیل احتمال زیاد اکسیده شدن کلسترول در بیماران مبتلا به دیابت طبق توضیح دکتر اندرسون این است که در اثر سوخت و ساز قند موجود در خون اشخاص مبتلا به دیابت که بیش از حد مجاز است، مقدار زیادی رادیکال های آزاد، اکسیژن آزاد می شود که موجب اکسیده شدن کلسترول می شوند و به این علت است که وجود مواد ضداکسیدکننده ها در عرصهٔ مبارزه با رادیکال ها به جلوگیری ازاکسیده شدن کلسترول کمک می کند.

مطلب پیشنهادی

توصیه های مهم غذایی

توصیه های مهم غذایی چیست؟!

توصیه های مهم غذایی چیست؟! توصیه های مهم غذایی  خوردن دارچین برای زنان باردار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *