قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / نقش زالو درمانی در پیوند اعضاء
زالو درمانی
زالو درمانی

نقش زالو درمانی در پیوند اعضاء

نقش زالو درمانی در پیوند اعضاء

یکی از کاربردهای زالو درمانی در کشورهای پیشرفته، استفاده زالو در پیونداعضاست. بعد از اتصال عضو جدا شده از بدن، زالو اندازیکمک بسیار مؤثری در بقای پیوندمی کند. زالو ارتباط و اتصال عروقی بین عضو پیوند شده و بدن را زودتر و بهتر برقرار می کند.

در مهار احتقان وریدی که از مهمترین پیچیدگی ها و مشکلات جراحی های پلاستیک و میکروسکوپی، پیوند اعضاء و پیوندهای پوستی محسوب می شود، زالو به خوبی عمل می کند و مانع احتقان خون، هماتوم، ادم، ترومبوز و نکروز عضو یا فلاپ قسمت پیوند زده شده می گردد.

در حال حاضر، جامعه جراحان انگلستان پس از مشاهده اثرات معجزه آسای زالو، کاربرد آن را پس از پایان جراحی و حتی در حین جراحی های پلاستیک، پیوندهای پوستی و پیوند اعضاء، کاملاً پذیرفته و مورد تأئید قرار می دهند.

در سال ۱۹۸۵ جوزف آیتون جراح ترمیمی بیمارستان ماساچوست، قسمتی از گوش پسر بچه سه ساله ای را که توسط سگ کنده شده بود پیوند زد و با زالو اندازی روی گوش مانع دفع پیوند شد. زالو اندازی سبب شد زودتر از پیوندهای مشابه عضو پیوندی برقرار گردد.

ربکا و کولین آمریکایی در مقاله ای با عنوان  کاربردهای نوین زالو درمانی  گزارش اثر شگفت انگیز زالو درمانی در بهبودی پیوند دفع شده انگشت قطع شده دست یک کودک سه ساله و پیوند عضلانی گردن یک مرد ۶۷ ساله را ارائه کرده اند.

در سال ۱۹۹۸ دانشمندان دانشگاه استانفورد کالیفونیا اثرات زالو در جراحی را طی مقاله ای در مجله  لارنگوسکوپ شماره ۱۰۸ گزارش کردند. آنها معتقدند زالو در تولید عروق جدید سرخرگی بافت پیوندی موثر است. و همین امر سبب ترمیم و بهبودی زودتر بافت می شود.

بافتی که در مسیر پروسه رشد قرار میگیرد نیاز به تغذیه بیشتر دارد وبرای این که بافت بتواند این تغذیه اضافی را تأمین کند، باید گردش خون خود را افزایش دهد تا از طریق خون مواد غذایی بیشتری به آن برسد. برای این کار باید عروق خونی افزایش یابد. این پدیده را آنژیوژنزیس می گویند.

زالو اندازی در اطراف محل پیوند این پدیده را تسریع و تشدید میکند   در نتیجه عروق بیشتری تولید شده و تغذیه بافت بهتر می شود. برای حصول بهنتیجه بهتر باید زالو اندازی را به دفعات تکرار کرد.

مطلب پیشنهادی

دندانپزشک کودکان معلول

ویژگی های دندانپزشک کودکان معلول

ویژگی های دندانپزشک کودکان معلول   – توجه داشته باشید اهمیت دندانهای شیری به نوبه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *