قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / نقش زن در زندگی زناشویی چیست
نقش زن در زندگی زناشویی چیست
نقش زن در زندگی زناشویی چیست

نقش زن در زندگی زناشویی چیست

نقش زن در زندگی زناشویی چیست

برای به وجود آوردن یک زندگی زناشویی موفق چه باید کرد؟ آیا خود را باید زیر عنوان و شخصیت خود پنهان کرد؟آیا باید تمام ماهیت وجودی و عقاید شخصی خود را فراموش کنیم؟  آیا معنی یک ازدواج موفق سلطه کامل مرد برزن و یا بالعکس سلطه کامل زن بر مرد است؟قبل از پاسخ گفتن به این سوالها ابتدا باید بدانید مفهوم «خانواده» چیست.خانواده یک سازمان کوچک دقیق و بسیار حساس است که به حضور کامل زن و مرد به عنوان دو فرد کامل که دارای فکر و رشد شخصیت هستند نیازمند است. هرگز مفهوم ازدواج و زندگی مشترک پنهان شدن یکی در زیرعنوان و مشخصات و اهداف دیگری نیست. آنچه لازمه یک زندگی زناشویی موفق است احترام متقابل و تساوی حقوقی زندگی بین زن و مرد است.

حال اگر زنی بخواهد در هر مورد شانه از زیر مسئولیت ها خالی کند. هر گونه امکان رشد و پرورش فکری را از خود سلب کرده است. گروهی دیگر از زنان هم همواره مردان را مورد ستایش قرار می دهند. آنچه که لازم است در اینجا یادآور شوم این است که ستایش کردن مردی برای محاسن اخلاقی وی، هم منطقی است و هم زیبا اما اگر بخواهید مردان را مورد ستایش قرار دهید فقط به این دلیل که آنها موجوداتی از نوع مخالف شما هستند و نه تنها منطقی و پسندیده نیست بلکه کاری بس احمقانه میباشد. اینگونه رفتارها وابستگی مداوم و سلطه کامل را برای مرد می آفریند و همانند یک کودک در انتظار شنیدن کلمه ستایش آمیز از زن می ماند که شاید او هرگز هم به زبان نیاورد.

اگر زنی بدون علت و بی هیچ شناخت شخصیتی زبان به ستایش مردی گشود دیگر نمیتواند از حقوق مساوی، آزادگی و سازندگی شخصیتی برای خودش دم بزند. لازم است بدانید مردان هم موجوداتی معادل زنان می باشند با کمی اختلافات جسمی که لازمه تکامل زندگی بشر بوده است، همانطور که برای مردان لازم است قبل از ازدواج رشد کامل فکری و شخصیتی پیدا کنند و تخصصی را کاملا بیاموزند، برای زنان هم لازم است قبل از ازدواج رشد و کامل فکری و شخصیتی با پیدا کنند و تخصصی را بیاموزند.

عده ای از زنان همواره  می پندارند که هرآنچه که در زندگی کم دارند یک مرد قادر است به راحتی به آنها بدهد. گاهی کمبودها مادی است از قبیل اتومبیل مسکن یا لوازم زندگی که مرد میتواند به راحتی برای زن فراهم آورد اما کمبودهای شخصیتی از قبیل قاطعیت، قدرت انتخاب، قدرت قضاوت، صلاحیت زندگی، لیاقت شخصی و موارد دیگر را هرگز یک مرد نمی تواند یکجا به زن بدهد. اگر مرد شایسته و فداکار باشد. تنها در مواردی قادر است زن را یاری دهد. ناگفته نماند این نوع طرز فکرهای غلط در زنان از آنجا ریشه میگیرد که آنان به محض شناختن خود در پی یافتن شوهر میباشند و این فکر تمام فضای ذهنی آنان را اشغال می کند و هر نوع قدرت فکری دیگر را از آنان سلب می کند و اکثر این زنان نمی توانند مادران خوب و همسران شایسته ای باشند زیرا آنها هرآنچه که لازمه مادر خوب بودن و همسر شایسته بودن می باشد را نیاموخته اند.

اگر به دختران بیاموزند که از هر فرصتی برای پرورش فکری و شخصیتی خود استفاده کنند و زمانی که کاملا آمادگی قبول مسئولیت را داشتند، اقدام به ازدواج کنند، دیگر این چنین مشکلات و ناهنجاری ها برایشان پیش نخواهد آمد. این گروه از دختران قطعا در انتخاب همسر موفق تر بوده و بعد از قبول مسئولیت هم به نحو احسن از عهده انجام آن بر می آیند. ازدواج تشکیل یک خانواده است و خانواده یک سازمان بسیار دقیق و حساس میباشد و به افراد با لیاقت احتیاج دارد تا اموراتش را سازمان دهند. گروهی از زنان ازدواج را وسیله ای برای فرار از ماهیت وجود خود می دانند و اغلب میپندارند ازدواج سبب می شود تا همه چیز باب میل آنها پیش برود و این گروه از زنان همیشه به دنبال مردی هستند که آنها را در همه مسایل ومشکلات یاری دهند.

گاهی هم از شوهر در ذهن خود یک قهرمان افسانه ای می سازند می پندارند که شوهر فردی است که می تواند یک معشوق و یک محبوب کامل باشد که با بازوهای آهنین مشکلات را یکی پس از دیگری از میان بردارد و جاده خوشبختی را برای آنان هموار سازد. متأسفانه این گونه زنان هرگز نمیتوانند فردی را به عنوان یک همسر واقعی بپذیرند زیرا توقعات بیش از حد آنها همسرشان را همانند ماشین یا ابزاری میکند که باید دایماً در پی برآوردن خواسته های آنان باشند و در بسیاری از موارد مشاهده شده است که این گونه رفتارهای غلط زنان موجب از هم پاشیدن پیوند مقدس ازدواج  می شود و هرگز نمیتواند سبب شادی و کانون گرم و پر از محبت در خانواده شود.

za4-2631

 

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *