نقش پرستار در مراقبت همه جانبه از بیماران مبتلا به ام اس 


نقش پرستار در مراقبت همه جانبه از بیماران مبتلا به ام اس 

نقش پرستار در مراقبت همه جانبه از بیماران مبتلا به ام اس 

  

با وقت کمی که امروزه اکثر پزشکان برای بیمارانشان می گذارند، نقش پرستاران، به خصوص برای اطمینان از مراقبت جامع و همه جانبه از بیماران، بیش از پیش نمود پیدا می کند.

شاید پرستار تنها کسی باشد که جواب تلفنهای شما را می دهد، شیوه ی تزریق به خود را یادتان میدهد، کمک میکند تا عوارض جانبی تان را درمان کنید و رابطی است بین شما و متخصصان دخیل در مراقبت از شما، پرستار می تواند یار و یاور همه کاره و پشتیبان برای شما باشد  - به عبارت دیگر او بهترین دوست جدید شماست.

کمک  متخصصان امر توانبخشی برای بازگشت شما به  روال عادی توانبخشی باعث افزایش استقلال، امنیت و به طور کلی کیفیت زندگی فرد می شود. این امر یک روند مشخص و مؤثر است که کمک میکند تا عملکرد بیمار - علیرغم هر اختلالی که ام اس  موجب آن شده - در بالاترین سطح ممکن قرار بگیرد. هرکدام از متخصصان توانبخشی که در این مبحث از آنان صحبت میشود، دارای روش خاص و منحصربه فردی در امر مراقبت از ام اس  هستند. متأسفانه سقف پوشش بیمه برای این قبیل امکانات، از بیمه ای به بیمه ی دیگر فرق می کند، بنابراین باید دقت کنید چقدر است

پزشک شما  - معمولاً نورولوژیست یا یک متخصص طب فیزیکی (و باز توانی) - رهبر تیم توانبخشی محسوب می شود. پزشک، به مجرد اینکه نیازهای درمانی مشخص شد (ترجیحا در اوایل بیماری که هنوز عوارض ام اس فرصت خودنمایی پیدا نکرده باشد) شما را به متخصصی مناسب ارجاع می دهد. این مداخلات زودهنگام شامل راهکارهایی برای درمان و حفظ قدرت بدنی،  برنامه ی ورزشی و روشهایی که عملکرد تان را به حداکثر برساند -به شما کمک خواهد کرد تا در برنامهای مراقبت، فعال باشید.

متخصصان زیر، همگی با یکدیگر همکاری میکنند تا اطمینان یابید که تمام نیازهایتان برآورده می شود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد