نقش پرستار یا ماما در زایمان طبیعی


نقش پرستار یا ماما در زایمان طبیعی

نقش پرستار یا ماما در زایمان طبیعی

 

اگر اپیدورال انجام دهید (یک نوع بی حسی موضعی برای از بین بردن درد)، ممکن است این فشار را احساس نکنید، با احساس آن کمتر باشد. اگر آن را احساس می کنید، به پرستار یا پزشک خود بگویید، زیرا احتمالا نشانه ی بسته شدن دهانه ی رحم است تا باز شدن آن و ممکن است زمان آن باشد که فشار بیاورید.

پرستار یا پزشک برای تأیید باز شدن کامل دهانه ی رحم شما معاینه ی داخلی انجام میدهد. در این صورت، به شما می گوید شروع به وارد آوردن فشار بکنید. اینکه پرستار، دکتر یا ماما در طول فشار آوردن، شما را راهنمایی کنند، در هر بیمارستان و از هر پزشکی به پزشک دیگر متفاوت است. عامل مهم این است که یک نفر در کنار شماست تا در این مرحله از درد به شما کمک کند. گاهی اوقات زمانی که سر بچه هنوز نسبتا بالای لگن است، دهانه ی رحم شما کاملا باز شده است. در این مورد، ممکن است پزشک از شما بخواهد قبل از شروع به فشار آوردن، صبر کنید تا انقباضات سر را پایین بفرستد.

بیرون آوردن بچه با فشار معمولا مرحله ی فشار آوردن، بنا بر وضعیت و جثه ی بچه، اینکه اپیدورال انجام داده ایدیانه، و اینکه فرزندان دیگری دارید یا نه، عمومأ ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد (گرچه گاهی تا سه ساعت نیز طول می کشد).

(اگر اولین زایمانتان نیست، ممکن است دهانه رحمتان از هفته ها قبل از موعد زایمان شروع به باز شدن کند، و پس از آنکه به طور کامل باز شد ، ممکن است تنها با یک یا دو بار فشار آوردن زایمان کنید!) پرستار یا پزشک شما دستورات خاصی بر نحوه ی وارد آوردن فشار به شما می دهد. هنگامی که فشار وارد می کنید، فرزندتان در مجرای خود به سمت پایین حرکت می کند. خانم ها اغلب به محض آنکه سر بچه داخل لگن پایین می آید، شروع به وارد آوردن فشار می کنند.

پس از آنکه در این مرحله قرار گرفتید، معمولا می توانید با وارد آوردن یک یا دو فشار اضافی، سر بچه را بیرون بفرستید. سپس، بعد از آنکه دهان بچه خالی و تمیز شد، معمولا با یک فشار بیشتر، بدن بچه به راحتی بیرون می آید. امکان قرار گرفتن در وضعیت های متعددی برای وارد آوردن فشار دارید .


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد