قالب وردپرس درنا توس
خانه / ماساژ درمانی / نوزادان متولد شده را چگونه ماساژ می دهند
نوزادان متولد شده را چگونه ماساژ می دهند
نوزادان متولد شده را چگونه ماساژ می دهند

نوزادان متولد شده را چگونه ماساژ می دهند

نوزادان متولد شده را چگونه ماساژ می دهند 

ماساژ نوزادی که تازه متولد شده، زیباترین راه برای شناخت اوست. شناخت احساسات و واکنش هایش نسبت به ماساژ ها و حرکات مختلف شکل بدنی و حسی که در انگشتان دیت و پایش وجود دارد. بزودی متوجه خواهید شد که انتظار آن را می کشد و از ان لذت می برد. ماساژ دادن میتواند به ایجاد آرامش و هوشیاری در او کمک کند، هنگامی که آرام و پذیراست و در جستجوی ارتباط چشم در چشم با شما می شود. ارتباطی که احساس زیبا و جالبی از صمیمیت بین هر دوی شما به وجود می آورد. این تعامل بین شما ارتباط اولیه هردوی شما را افزایش می دهد و بنیادهای محکمی را برای آینده پایه ریزی می کند

اگر نوزادتان به شما اجازه میدهد که سرش را ماساژ دهید، در ناحیه ملاج سر او. که حالتی نرم دارد. باید مراقبتی خاص را به کار بندید

چه وقت ماساژ را شروع کنیدuntitledp

ماساژ نوزاد را میتوان از همان روزی که متولد می شود، آغاز کرد، چنان که در بعضی از فرهنگ ها ماساژ نوزاد تازه متولد شده یک سنت است. اگر در اولین روزهای تولد احساس آمادگی برای شروع ماساژ را دارید، این کار را انجام دهید. ابتدا باید دقت کنید که از لمس اطراف ناف تا زمانی که بند ناف، خود به خود بیفتد جدا بپرهیزید. افتادن بند ناف عموما بین چهار تا هفت روز پس از زایمان اتفاق میافتد.

پوشش و محل قرارگیری نوزاد

بعضی از والدین ترجیح دهند که کودکشان را برای ماساژ دادن برهنه نسازند تاتدریجا هم عادت کنند. در چنین شرایطی می توانید زیرپوش یا لباس راحت بر تن کودک کنید.نوزادان تازه متولد شده را مثل کودکان بزرگ تر می توان روی زمین ماساژ داد، ولی برای شروع، خودتان متوجه می شوید که کودک  روی پایتان احساس آرامش وامنیت می کند هم می توانید روی یک صندلی راحتی بنشینید و هم روی زمین، حوله ای را روی پایتان قرار دهید تا در کودکتان احساس راحت و آرامش بیشتری ایجاد شود. اگر خواستید روی زمین بنشینید، سعی کنید به دیوار تکیه دهید تا پشتتان را به حالت کاملا صاف نگه دارید.

نوزاد تان را روی پا قرار دهید. او خیلی کوچک و سبک است و از اینکه با بدن شما تماس داشته باشد احساس آرامش و راحتی بسیاری می کند.

 

مطلب پیشنهادی

ماساژ بینی و گوش

ماساژ بینی و گوش به چه صورت است..؟؟

ماساژ بینی و گوش به چه صورت است..؟؟ چند کارکرد مهم دارد. هنگامی که به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *