نوشیدنی های سرد کدام اند ….؟؟؟


نوشیدنی های سرد کدام اند ….؟؟؟

نوشیدنی های سرد کدام اند ....؟؟؟

 

شربت سرکه شیره

 

مواد لازم:

شیره  انگور ۵ قاشق غذاخوری سرکه  سیب  ۱ قاشق غذاخوری 

طرز تهیه:

شیره  انگور را به همراه سرکه  سیب در یک لیوان آب کاملاً مخلوط کنید تا شیره انگور حل شود. در انتها، قطعات یخ را به آن افزوده و صبر کنید تا شربت خنک شود، سپس به آرامی ان را میل کنید. این نوشیدنی برای سیستم گوارشی و همچنین تقویت و پاکسازی کبد مفید است و در فصل گرما،برای رفع عطش نیز بسیار مناسب است. 

شربت البالو

 

موا دلازم:

آلبالو رسیده و بدون هسته ۱ کیلوگرم عسل  ۵۰۰ گرم یخ قالبی کوچک   ۳ قطعه اب  به مقدار لازم طرز تهیه: ابتدا آلبالوها را بشویید و آنها را در صافی قرار دهید تا آب آنها کاملاً کشیده شود، سپس هسته  آلبالوها را جدا نمایید و به همراه عسل، در مخلوط کن ریخته و کاملاً مخلوط کنید. اکنون مواد اولیه  شربت آماده است. یک سوم لیوان را از مواذ اولیه  آماده شده پر کنید و مقداری آب نیز به آن اضافه نمایید و آن را بخوبی هم بزنید تا محلول یک نواختی به دست آید. در انتها، قطعات یخ را به آن افزوده و صبر کنید تا خنک شود، آنگاه آن را به آرامی میل کنید. این شربت دارای املاح و ویتامین  مختلفی است و برای رفع ناراحتی کبدی، گوارش، غلظت خون و چربی خون بسیار مفید است. 

شربت گیلاس

 

مواد لازم:

گیلاس رسیده بدون هسته 1 کیلو گرم  عسل 500 گرم یخ قالبی کوچک 3 قطعهآب به مقدار لازم 

طرز تهیه:

طرز تهیه و مصرف این شربت کاملاً همانند شربت آلبالو است. شربت گیلاس برای پاکسازی روده بسیار مفید است؛ این امر نقش بسیار مهمی درآرامش اعصاب ایفا میکند. 

شربت هلو

 

مواد لازم:

 هلو رسیده  هسته جدا1 کیلو گرم  عسل500 گرم یخ قالبی کوچک  ۳ قطعه 

طرز تهیه:

هلو را شسته و در صافی قرار دهید تا آب آن ها کاملاً کشیده شود، سپس هسته  آنها را جدا کرده و به همراه عسل در مخلوط کن ریخته و آنها را کاملاً مخلوط کنید. اکنون مواذ اولیه ی شربت آماده است. یک سوم لیوان را از مواد اولیه  شربت پر کرده، سپس مقداری آب به آن اضافه کنید و آن را به خوبی هم بزنید تا محلول یک نواختی به دست آید. در انتها، قطعات یخ را نیز به آن افزوده و صبر کنید تا خنک شود؛ آنگاه آن را به آرامی میل کنید. این شربت برایپایین آوردن حرارت بدن و تب فوق العاده مفید است.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد