قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / نوشیدنی های سرد کدام اند ….؟؟؟
نوشیدنی های سرد
نوشیدنی های سرد

نوشیدنی های سرد کدام اند ….؟؟؟

نوشیدنی های سرد کدام اند ….؟؟؟

 

شربت سرکه شیره

 

مواد لازم:

شیره  انگور ۵ قاشق غذاخوری

سرکه  سیب  ۱ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه:

شیره  انگور را به همراه سرکه  سیب در یک لیوان آب کاملاً مخلوط کنید تا شیره انگور حل شود. در انتها، قطعات یخ را به آن افزوده و صبر کنید تا شربت خنک شود، سپس به آرامی ان را میل کنید. این نوشیدنی برای سیستم گوارشی و همچنین تقویت و پاکسازی کبد مفید است و در فصل گرما،برای رفع عطش نیز بسیار مناسب است.

 

شربت البالو

 

موا دلازم:

آلبالو رسیده و بدون هسته ۱ کیلوگرم

عسل  ۵۰۰ گرم

یخ قالبی کوچک   ۳ قطعه

اب  به مقدار لازم

 

طرز تهیه:

ابتدا آلبالوها را بشویید و آنها را در صافی قرار دهید تا آب آنها کاملاً کشیده شود، سپس هسته  آلبالوها را جدا نمایید و به همراه عسل، در مخلوط کن ریخته و کاملاً مخلوط کنید. اکنون مواد اولیه  شربت آماده است. یک سوم لیوان را از مواذ اولیه  آماده شده پر کنید و مقداری آب نیز به آن اضافه نمایید و آن را بخوبی هم بزنید تا محلول یک نواختی به دست آید. در انتها، قطعات یخ را به آن افزوده و صبر کنید تا خنک شود، آنگاه آن را به آرامی میل کنید. این شربت دارای املاح و ویتامین  مختلفی است و برای رفع ناراحتی کبدی، گوارش، غلظت خون و چربی خون بسیار مفید است.

 

شربت گیلاس

 

مواد لازم:

گیلاس رسیده بدون هسته 1 کیلو گرم 

 عسل 500 گرم 

یخ قالبی کوچک 3 قطعه

آب به مقدار لازم

 

طرز تهیه:

طرز تهیه و مصرف این شربت کاملاً همانند شربت آلبالو است. شربت گیلاس برای پاکسازی روده بسیار مفید است؛ این امر نقش بسیار مهمی درآرامش اعصاب ایفا میکند.

 

شربت هلو

 

مواد لازم:

 هلو رسیده  هسته جدا1 کیلو گرم 

 عسل500 گرم 

یخ قالبی کوچک  ۳ قطعه

 

طرز تهیه:

هلو را شسته و در صافی قرار دهید تا آب آن ها کاملاً کشیده شود، سپس هسته  آنها را جدا کرده و به همراه عسل در مخلوط کن ریخته و آنها را کاملاً مخلوط کنید. اکنون مواذ اولیه ی شربت آماده است. یک سوم لیوان را از مواد اولیه  شربت پر کرده، سپس مقداری آب به آن اضافه کنید و آن را به خوبی هم بزنید تا محلول یک نواختی به دست آید. در انتها، قطعات یخ را نیز به آن افزوده و صبر کنید تا خنک شود؛ آنگاه آن را به آرامی میل کنید. این شربت برایپایین آوردن حرارت بدن و تب فوق العاده مفید است.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *