نکاتی خواندنی  در موردسلامت و زیبایی  لب ها….


نکاتی خواندنی  در موردسلامت و زیبایی  لب ها….

نکاتی خواندنی  در موردسلامت و زیبایی  لب ها....

 

لبها نیازمند مراقبت ویژهای هستند. سعی کنید از غنچه کردن و جمع کردن لبهای خود خودداری کنید. چون این کار نه تنها باعث ترک خوردن لب و ظاهری ناخوشایند می شود، بلکه لب ها را مستعد ابتلا به بیماری عفونی می کند.

درمان لبهای ترک خورده

ابتدا مرهم روغن بلسان و یا وازلین را با مسواک نرمی بر روی لبهای خود به آرامی بمالید. سپس رژلب به لبهای خود بزنید. این کار نه تنها لبها را نرم و لطیف میکند، بلکه باعث میشود لبهایتان غنچه ای بنظر رسد.

مراقبت های شبانه لب

 یک کپسول ویتامین E را شکسته و به لبهای خود بمالید. این کار به درمان لبهای شما کمک میکند. هنگام صبح ویتامین های اضافی را از روی لبهای خود پاک کنید. با این کار پوستهای مرده روی لب از بین می روند.

آرامش دهنده لب

 چای سیاه حاوی مقادیر زیادی تانیک اسید است که این اسید میزان رطوبت لب را افزایش میدهد. یک بسته چای کیسه ای سیاه را در آب ولرم فرو برده، و برای ۵ دقیقه بر روی لبهای خود قرار دهید.

محصولات آرایشی لب

 همیشه به دنبال پمادهای لبی باشید که حاوی lanolin(چربی پوست گوسفند) باشند. و رژلبهایی تهیه کنید، که شامل SPF(حفاظت کننده در برابر آفتاب) باشند.

 به علاوه رژ لبها و برق لبهایی خریداری کنید، که حاوی هیدروکسی اسید باشند. این نوع رژلب ها از دو جهت مفید هستند، چون اسیدها، پوستهای مرده روی لب را از بین میبرند در عین حال رطوبت لب را هم حفظ می کنند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد