نکاتی در مورد حفاظت از موها


نکاتی در مورد حفاظت از موها

نکاتی در مورد حفاظت از موها

 

 چگونه هنگام شنا در استخر از موهای خود محافظت کنیم؟

استخرهای شنا میتوانند موها را خراب کنند. کلر موجود در استخرها یک بی رنگ کنندهٔ فوی است و این ماده می تواند رنگ موها را از بین ببرد و ته رنگ سبز بی ملاحتی به موهای شما بدهد. قبل از شنا کردن نرم کنندهای قوی به موهای خود بزنید، و بلافاصله بعد از شنا موهای خود را با سرکه سیب آبکشی کنید. در آبکشی بعدی از آب گازدار استفاده کنید. گاز کربنیک موجود در این ماده نه تنها نمک اضافی مو را از بین میبرد، بلکه موجب خارج شدن کلر از موهای شما می شود.

چگونه موها را در برابر آفتاب محافظت کنیم؟

پوشیدن دائمی کلاه، برای حفاظت در برابر آفتاب کاری غیر عملی و غیر ممکن است. شما میبایستی موهای خود را در برابر آفتاب، با محلولی که از مخلوط کردن ل فنجان آب و ۱ قاشق چایخوری کرم ضد آفتاب با داSPF بوجود آمده، حفاظت کنید. این محلولار بر روری موهان خیس خود قبل از حالت دادن به آنها، بپاشید

  • اگر قسمتهایی از موی شما آسیب دیده، ابتدا کرم ضدآفتاب را بر روی قسمتی که مبتلا شده بمالید. سپس پماد چربی گوسفند که دارای درجه SPF(اس پی اف) بالایی است را بر روی آن قسمت بمالید.

چه رنگهای در برابر آفتاب مقاومتر هستند؟

اگر شما بلوند و یا سبزه هستید، رنگ موهای خود را نیم درجه تیره تر کنید. باید این نکته را توجه داشته باشید که رنگ موها کم کم رنگ می بازند، و اگر موهای شما قرمز است، از رنگ موهای براقی که رنگ مو را حفظ میکنند، استفاده کنید.

سشوار شما موها را خشک میکند، و یا میسوزاند؟

  • سشوار را بالای سر خود در حدود ۷ سانتیمتر بالاتر نگه دارید، و آن را روشن کنید. اگر دیدید که نمیتوانید در زیر باد گرم آن تا شمارش عدد ۵ طاقت بیاورید، درجه حرارت سشوار خیلی داغ است و موهای شما را میسوزاند.
  • این بار سشوار را حدود ۸ سانتیمتر بالاتر از آینه ای نگه دارید. اگر بازتاب های قرمزی در آینه مشاهده کردید، در این صورت حرارت سشوار بیش از اندازه داغ است.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد