نکاتی در مورد خواص تغذیه ایی ویتامینها ی گروه B / قسمت دوم


نکاتی در مورد خواص تغذیه ایی ویتامینها ی گروه B / قسمت دوم

اسید پارا آمینو بنزوییک یا ویتامین H

یکی از ویتامینهای گروه B است این ماده اثرارزشمندی برای سلامتی بدن دارد زیرا اثر آن مانند اثر سولفامیدها می باشد که ضد باکتری هستند.در درمان برص (لک وپیسی) از اسید آمینو بنزوییک استفاده می شود در آفتابزدگی پوست نیز از آن بهر برداری می شود مخصوصاً اگر همزمان با آن از جگر تازه هم استفاده شود.فرمول آن مثل فرمول سولفامیدهاست. میکروبها آن را در خود جای می دهند زیرا برای رشد آنها مؤثر است. این جای دادن منجر به از بین رفتن خود آنها می شود اسید پارا آمینوبنزوییک از سفید شدن موها جلوگیری میکند.(در صفحهٔ سفید شدن موها به منابع آن اشاره شده است).برای بهبودی برص یک سال باید معالجه پیدرپی انجام داد که از این راه نتیجه خوبی بدست آمده است.

نسخه ضد برص

روزانه از بوداده سیاهدانه، نرم کوبیده شده صبح و ظهر و شب هر دفعه یک قاشق مرباخوری در شربت عسل یا مربا یا روی غذا ریخته میل کنند و از عرق شاطره همزمان با معالجه بالا روزانه سه استکان استفاده شود. صبح و ظهر وشب این عمل را با عرق شاطره مدت ۶ ماه باید انجام داد.

اینوزیتول

یکی از ویتامینهای گروه B میباشد. در جگر ، مخمر آب جو، جوانه گندم و نان گندم کامل ، درشیر، قارچها، اسفناج، مغز گوسفند، عضله قلب گاو، لوبیاسبز و پوست برنج فراوان است. در جوی دوسر، ذرت و ملات سیاه وجود دارد.انیوزیتول عمل هضم را آسان می کند یکی از عوامل مهم رشد مخمرها و گیاهان ذرهبینی است. در درمان روماتیسم به جای کورتیزون به کار میرود. فقدان اینوزیتول باعث کم شدن رشد موها شده موها میریزند. که در مردان دو برابر زنان دیده میشود. کمبود آن اگزما، ناراحتی های چشمی، و ناراحتی های قلبی را بدنبال دارد. اینوزیتول دور عدسی چشم و قلب جمع می شود. از این رونقش سازنده ای در این دو عضو را ایفا می کند. ارزش این ویتامین بهجزنیاسین چندین برابر سایر ویتامینها است. در تحریک اشتها لینت مزاج نقش مهم بر عهده دارد. کمبود آن باعث کبد چرب نیز می شود و این چربی بیشتر از نوع کلسترول می باشد. کبد برای ساختن سفالینها احتیاج به اینوزیتول دارد. لذا کمبود آن اختلالات کبدی شدیدی را به ارمغان می آورد.

اینوزیتول و تاسی

نرسیدن انیوزیتول به افراد موجب ریزش مو و تاسی می شود. معتقدند که ریزش مو در بیشتر کسانی رخ میدهد که دچار کمبود یکی از ویتامینهای گروه B میباشند. فقدان برخی از اسیدهای امینه نیز باعث ریزش مو می شود.

کولین

چون کولین از اسید متیونین ساخته می شود. فقدان آن کمتر مشاهده می شود زیرا در تمام پروتئینهای کامل وجود دارد. برای بوجود آمدن کولین باید در محیط ویتامین B۱۲ و اسید فولیک و پروتئین هم وجود داشته باشند تا کولین ساخته شود. بارها تذکر داده شده است که تمام وسایل و مواد لازم برای بدن وجود نداشته باشد. احتیاجات سلولها برآورده نمیشود  یعنی باید از غذاهای مختلف ، روزانه ، ماهانه استفاده شود تا همه چیز برای ساختن همه چیز در دسترس سلولها قرار گیرد.

نارسایی التهابی کلیه ها به علت کمبود کولین

موقعی که کولین باندازه طبیعی در بدن نباشد بخصوص در افراد کم سن کلیه ها دچار التهاب شدیدی شده، فشارخون بالا میرود. آلبومین و خون در ادرار پیدا می شود. چون لسیتین بدون کولین تشکیل نمیشود. در این جاکلسترول خون هم بالا می ر ود. ازمایش نشان داده است که فقدان کولین در  حیوانات باعث زودتر رسیدن مرگ می شود. به حیواناتی که دچار نفریت شده اند (التهاب کلیه) هزار میلی گرم کولین داده ا ند. حیوان از مرگ نجات یافته است. اگر به انسانهایی که دچار کمبود کولین هستند و مبتلا به نفریت حاد شده اند، مقداری متیونین که برای ساختن کولین لازم است داده شود، بهبودی چشمگیری در آنها دیده می شود.نکاتی در مورد خواص تغذیه ایی ویتامینها ی گروه B / قسمت اولنکاتی در مورد خواص تغذیه ایی ویتامینها ی گروه B / قسمت سوم

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد