نکاتی در مورد خواص تغذیه ایی ویتامینها ی گروه B / قسمت سوم


نکاتی در مورد خواص تغذیه ایی ویتامینها ی گروه B / قسمت سوم

کولین و رابطه آن با فشار خون

در حیوانات و انسان هایی که دچار فشار خون به علت کمبود کولین بوده اند. مقداری کولین به رژیم غذایشان اضافه شده، سردرد، تپش قلب، وزوزگوش، سرگیجه و دیگر علائم بالا بودن فشار خون از بین رفته است. برای اطمینان به اثر کولین در فشار خون ، کولین غذاهای حیوانات و انسانهای مبتلا به فشار خون را قطع کرده اند.مشاهده شده است دوباره فشار خون به حد اعلای خود رسیده است. اگر به حیواناتی که به سن رشد رسیدهاند، تحت رژیم کم پروتئین قرارگیرند. مقداری چربی در کبدشان جمع می شود. که بیشتر انها در اثر سرطان کبدی میمیرند. این جمع شدن چربی بهترین معیار کمبود کولین به حساب می آید.دانشمندان معتقدند که جمع شدن چربی در کبد مثل جمع شدن چربی در کبد معتادین به الکل است. اگر به معتادین کبد چرب مقداری متیونین و کولین داده شود، رو به بهبودی می گذارند. اگر به بیماران مبتلا به کبد چرب روزانه هزار میلی گرم کولین و اینوزیتول و چند قاشق غذاخوری لسیتین داده شود، بهبودی چشمگیری به دست خواهند آورد. کولین با سرکه ترکیب می شود و استیل کولین را که عامل بسیار مهم انتقال موج عصبی است به وجود می اورد.

منابع کولین

در ارزن، مارچوبه ، سبوس برنج ، کنجد ، سویا، لوبیا جینی (سویا) تخم شنبلیله ، ترتیزک، شاهدانه ، توت ، زیتون و هلو و تخم مرغ و ماهی وجود دارد. ویتامین B۱۲ و آثار کمبود آن (۱) بیشتر ویتامینهای گروه B در جگر، مخمر آب جو، جوانه گندم، شلتوک برنج یافت می شود اما جگر از همه بیشتر ویتامین ۱۲ B دارد. در شیر و در تخم پرندگان و در گوشتها هم یافت می شود.اگر به عللی اسید کلریدریک معده کم شود که بیشتر در اثر فقدان ویتامینهای گروه B می باشد در این حالی که اسید کلریدریک کم شده و ویتامینهای گروه B نیز هم: زخم دهان، تورم اعصاب، عصبانیت، بی نظمی عادات زندگی، بوی بد دهان، درد پشت، کمر، سختی راه رفتن ، به زمین کشیدن پاها در هنگام راه رفتن و عدم قدرت و تحرک پیدا می شود که باید از گروه ویتامین های ۱۲ B به مقدار فراوان استفاده شود تا بهبودی عوامل بالا پیش آید. کم خونی وخیم موقعی پیش می آید که اسیدفولیک و ویتامینهای B۱۲ هر دو نباشند. اسید فولیک بیشتر در جگر ، مخمّر اب جو، گردو، فندق و سبزی های سبز نیز وجود دارد. اسید فولیک در غذاهای سرخ شده که حرارت زیاد می بینند و نیز ترشیها از بین میرود. تمام ویتامین های گروه B اگر آب غذا تمام بشود و حرارت خشک به آنها برسد نابود می شوند. دیلانتین و باربیتوریکها، اسید فولیک را به سرعت از خون پاک میکنند. لذا در موقع مصرف این داروها بایستی از اسید فولیک به مقدار زیاد استفاده کرد. اسید فولیک برای تولید DNA و RNA و تقسیم هسته سلولی و انتقال صفات ارثی (مثل کولین ) لازم است. بدون اسید فولیک هیچ رشدی در بدن انجام نمیگیرد. لذا به آن نام ویتامین رشد و نموداده اند . اسید فولیک در ساختمان دهها آنزیم بدن شرکت میکند. لذا برای ساختن گاماگلوبولینها از طریق ساخته شدن از قند و نشاسته و جلوگیری از عفونتها ضروری است. اسید فولیک باید در مجاورت ویتامین B و C قرار گیرد. تا به صورت ثمر بخش در آید. اسید فولیک در اسفناج و همه مخمرها و قارچ های خوراکی وجود دارد. وجود لکه های قهوه ای یا خاکستری در مادران شیرده که در اثر آبستنی بوجود آمده است، رامی توان با دادن روزانه ۵ میلی گرم اسید فولیک از بین برد. این لکه در زنانی که از داروهای ضد آبستنی استفاده می کنند، یا کسانی که ترشح زیاد دارند، یا افرادی که به یبوست مبتلا هستند زیاد دیده می شود. اگر در دوران آبستنی دارویی مصرف شود که جای این ویتامین را در سلولهای بدن بگیرد. نوزادانی ناقص و از نظر رشد مغزی عقب افتاده بدنیا می آیند. با این وجود حتی اگر یک میلی گرم اسید فولیک به بدن برسد عوارض بالا دیده نمی شود.

لکه های آبستنی و لک صورت

داروها یا غذاهایی که در ساختمان آنها اسید فولیک و گروه ویتامین B به کار رفته باشد، همگی برای لکه های صورت مفید و مؤثر خواهند بود. مهمترین مواد غذایی عبارتند از: مخمّر آب جو، جوانه گندم، شلتوک برنج، اسفناج، سبزیهای سبز، جگر و دل و قلوه، فندق، گردو، عرق شاطرہ نکاتی در مورد خواص تغذیه ایی ویتامینها ی گروه B / قسمت اولنکاتی در مورد خواص تغذیه ایی ویتامینها ی گروه B / قسمت دوم

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد