نکاتی در مورد خواص تغذیه ایی ویتامینها ی گروه B / قسمت اول


نکاتی در مورد خواص تغذیه ایی ویتامینها ی گروه B / قسمت اول

نکاتی در مورد خواص تغذیه ایی ویتامینها ی گروه B

 

ویتامینها ی گروه B

در زمان قدیم که مردم تحرک و جنب و جوش بدنی بیشتری داشته اند مصرف کالری آنها تا حدود شش هزار و پنجاه می رسیده است امروزه به علت ماشینی شدن زندگی از تحرک و جنب و جوش مردم کاسته شده و مقدار کالری مورد لزوم امروزه دوهزار و پانصد تا سه هزار کالری میباشد از این جهت مرگ و میر زیاد تر شده است و بیماری ها و رنج و دردها فزونتر از سابق گشته است. میتوان گفت که امروزه طول عمرها کوتاه و آرزوها دراز و زیاد و قد و قامت ها شور رفته است. صورتها زیباتر از سیرتها و عقیده ها پوج و توخالی گردیده است. در بیشتر انسانها صفای اسمانی کمتر شده و جای آن رازرق و برق زندگی گرفته است. این زمان  نانها تصفیه شده، غذاهای ویتامین دار گروه B کمتر شده و مردم این زمان نهان حقیقی، بلکه خمیر نارس خور شده اند.

علت کمبود ویتامین های گروه B

۱- در اثر تصفیه آردها و جداشدن سبوس گندم و دور ریخته شدن ویتامین آنها ۲- کم شدن مصرف جگر ودل وقلوه ۳- استفاده نکردن به اندازه کافی از سبزیجات ۴- مصرف آنتی بیوتیک های زیاد و کشته شدن باکتریهای مفید روده که ویتامین میسازند. ۵ - کمبود شیر زیرا باکتریهای مولد ویتامین B در قند شیر بهتر زندگی می کنند. ۶ - برنج پوست کنده شده و برادر و خواهرش (جو و گندم) هم برهنه از ویتامینها شده اند ۷- باکتریهای ایجاد کننده ویتامین B که در رودهها این عمل را انجام میدهند.اگر ماست در محیط رودهها فراوانتر باشد بهتر می توانند این عمل را انجام دهند . ولی متأسفانه ماست هم به اندازه کافی در اختیار مردم نیست. با این طریق آیا ویتامینهای گروه B حق دارند کمتر شوند ؟

رابطه کمبود ویتامینها و تغییرات زبان

به نظر میرسد آثار کمبود گروه ویتامینهای B اول در دهان رخ میدهد بطوری که زبان ورم کرده ، کنارههای ان نرم و پاپی های زبان پهن شده به شکل سراب پاش در می آید و غدد زیر زبانی هم متورم می شوند. در زمانی که کمبود خیلی زیاد باشد زبان شیار داروشیارها به شکل شکاف در وسط زبان دیده میشوند. هرچه زمان محرومیت بیشتر باشد زبان تغییرات بیشتری پیدا می کند و به شکل نقشه جغرافی در می آید و به جایی میرسد که بیمار اظهار می دارد طعم غذا را احساس نمی کند. زبان گاهی سرخ و پهن و کلفت و گاهی خشک و کوچک و نرم و صاف میشوددانشمندان معتقدند که تغییرات فوق با فقدان هر یک از ویتامین های گروه Bفرق میکند و در تمام کمبودها علائم زبانی یکسان نیست. بطوریکه رنگ ارغوانی مربوط به کمبود ویتامین B۳ زبان گوشت گاوی و سرخ مربوط به کمبود اسید پانتوتنیک زبان سرخ شبیه به توت فرنگی که نوک و کنارش بیشتر سرخ شده باشد را مربوط به کمبود ویتامین B۱۲ و اسید فولیک و اگر کمبود مربوط به نیاسین باشد نوک زبان ممکن است سرخ شده باشد. که در این حال ممکن است زبان بزرگ و یا کوچک و پر بار و کرکدار شود. زبان پرزدار و کرکدار خیلی سفید را مربوط به عفونت روده هاً می دانند و معتقدند که اگر میکروب های سازنده ویتامین B در رودهها سالم باشند. هرگز زبان باردار، دیده نمی نشود .زبان سرخ و آتشین را مربوط به زیادی اوره میدانند.دانشمندان معتقدند کمبود ویتامینهای گروه B باعث کم شدن اسید کلریدریک معده و آنزیمهای گوارشی می شود چون ویتامینهای B همه در آب محلولند. نمی توانند در بدن ذخیره شوند.از این رو آثار کمبود آنها خیلی زود آشکار می شود. مخصوصا زمانی که غذاهای فاقد ویتامین B مصرف شود. چون زیادی ویتامینهای B از بدن دفع می شود لذا باید روزانه به اندازه احتیاج از هریک از آنها استفاده شود زیرا به نظر نمیرسد ویتامینهای گروه B بتوانند جای خالی یکدیگر را پر کنند و جای هم بنشینند.(یعنی بدن دیگر مشابه را قبول ندارد) منبع و مخزن ویتامینهای گروه B : جگر ، جوانه گندم و مخمر آب جو است.

بیوتین Biotin

یکی از ویتامین های گروه B که دارای اهمیت زیادی است بیوتین است که بیشتر در مخمر آب جو وجود دارد و علائم کمبود آن گرما، التهابات پوستی، ریزش موها و آسیب پذیری در برابر عفونتها و ناراحت های قلبی، ریوی، افسردگی روحی، دردهای عضلانی، حالت ترس، وحشت و حالات خودکشی را میتوان نام برد این نوع بیماران مبتلا به فقدان بیوتین در مقابل سرطانها خیلی زودتر از پای در می آیند زیرا کمبود : با کم شدن مقاومت عمومی بدن همراه است.ماده ای در سفیده تخم مرغ وجود دارد بنام آویدین AVidin که نمیگذارد بیوتین در روده هاجذب شود زیرا با آن ترکیب شده آنرا خنثی می نماید.نکاتی در مورد خواص تغذیه ایی ویتامینها ی گروه B / قسمت دومنکاتی در مورد خواص تغذیه ایی ویتامینها ی گروه B / قسمت سوم

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد