خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / نکات قابل توجه در بارداری چیست؟!
نکات بارداری
نکات بارداری

نکات قابل توجه در بارداری چیست؟!

نکات قابل توجه در بارداری چیست؟!

۱- در موقع باداری هرگونه لک بینی و یا ترشح خونی زنگ خطر برای مادر است، بنابراین در این موقع قبل از مراجعه به پزشک در بستر خود استراحت کنید تا پزشک با خبر شود.

۲- خانمی که سابقه سقط دارد. در دو سه ماهه اول حاملگی باید از کارهای سخت و طاقت فرسا خودداری کرده و اشیاء سنگین بلند نکند.

۳- ورزشهای خسته کننده و طولانی مانند شنا کردن، دوچرخه سواری، تنیس بازی و… انجام ندهد. ۴- اگر یبوست داشته باشد به جای مسهل قوی میتواند از ملین های سبک مانند روغن زیتون و… استفاده کند.

۵- در مورد درمان سقط های مکرر، در حالی که دلیل آن گشاد بودن دهانه رحم باشد ممکن است به وسیله عمل جراحی دهانه رحم را در شروع حاملگی بسته و مانع از سقط مجدد آن شود.

رعایت نکردن بهداشت در بارداری

رعایت نکردن اصول بهداشتی و پزشکی در هنگام بارداری: گروهی از زنان پس از عروسی و بار گرفتن از شوهرشان، اصول بهداشتی و مراقبت پزشکی را رعایت نمی کنند و در نتیجه. جنینی که در شکم دارند آسیب دیده و دچار نقص می شود. مثلاً مادر باید در دوران بارداری به ویژه در سه ماهه اول بارداری، از بلند کردن اشیاء سنگین یا فشارهای شدید بر شکم و از این قبیل حوادث جداً پرهیز کند. اگر مادری رعایت این اصول را نکند و

مثلاً اشیاء سنگین را در سه ماهه اول آبستنی اش بلند کند، مسلم است که بر روی سلامت جنین او اثر سوء گذاشته و باعث معلول شدن یا ناتوانی های جسمی او و گاهی موجب سقط می شود.

telegram

همچنین ببینید

کلرال هیدرات

کلرال هیدرات داروی تضعیف کننده اعصاب مرکزی

کلرال هیدرات داروی تضعیف کننده اعصاب مرکزی   کلرال هیدرات ماده ای صناعی است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *