قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / نکات قابل توجه در بارداری چیست؟!
نکات بارداری
نکات بارداری

نکات قابل توجه در بارداری چیست؟!

نکات قابل توجه در بارداری چیست؟!

۱- در موقع باداری هرگونه لک بینی و یا ترشح خونی زنگ خطر برای مادر است، بنابراین در این موقع قبل از مراجعه به پزشک در بستر خود استراحت کنید تا پزشک با خبر شود.

۲- خانمی که سابقه سقط دارد. در دو سه ماهه اول حاملگی باید از کارهای سخت و طاقت فرسا خودداری کرده و اشیاء سنگین بلند نکند.

۳- ورزشهای خسته کننده و طولانی مانند شنا کردن، دوچرخه سواری، تنیس بازی و… انجام ندهد. ۴- اگر یبوست داشته باشد به جای مسهل قوی میتواند از ملین های سبک مانند روغن زیتون و… استفاده کند.

۵- در مورد درمان سقط های مکرر، در حالی که دلیل آن گشاد بودن دهانه رحم باشد ممکن است به وسیله عمل جراحی دهانه رحم را در شروع حاملگی بسته و مانع از سقط مجدد آن شود.

رعایت نکردن بهداشت در بارداری

رعایت نکردن اصول بهداشتی و پزشکی در هنگام بارداری: گروهی از زنان پس از عروسی و بار گرفتن از شوهرشان، اصول بهداشتی و مراقبت پزشکی را رعایت نمی کنند و در نتیجه. جنینی که در شکم دارند آسیب دیده و دچار نقص می شود. مثلاً مادر باید در دوران بارداری به ویژه در سه ماهه اول بارداری، از بلند کردن اشیاء سنگین یا فشارهای شدید بر شکم و از این قبیل حوادث جداً پرهیز کند. اگر مادری رعایت این اصول را نکند و

مثلاً اشیاء سنگین را در سه ماهه اول آبستنی اش بلند کند، مسلم است که بر روی سلامت جنین او اثر سوء گذاشته و باعث معلول شدن یا ناتوانی های جسمی او و گاهی موجب سقط می شود.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *