نکات مهم در استفاده از دهان شویه ها 


نکات مهم در استفاده از دهان شویه ها 

نکات مهم در استفاده از دهان شویه ها 

 

* دهان شویه فلوراید: انواع دهان شویه فلوراید در داروخانه ها وجود دارد. هم ایرانی و هم خارجی آن. این دهانشویهها غالباً از نوع سدیم فلوراید ۲/ ۰ درصد بوده و میتوان گفت پرمصرفترین محصولات فلوراید میباشد؛ زیرا نه تنها کودکان بلکه تمام اقشار جامعه میتوانند از آن استفاده نمایند. مصرف مستمر دهان شویه های فلوراید پوسیدگی ها را به مقدار ۵۰-۴۰ درصد کاهش میدهد.

این دهان شویه ها را می توان به صورت روزانه، یک روز در میان یا هفتگی مصرف نمود. نحوه مصرف با دندانپزشک می باشد. روش مصرف بدین صورت است که ۵ سانتیمتر مکعب از دهانشویه را در دهان ریخته و به مدت یک دقیقه در دهان چرخانده و سپس بیرون می ریزیم. این کار بهتر است شیبها قبل از خواب و پس از مسواک زدن باشد.

* خمیر دندانهای محتوی فلوراید: امروزه تقریباً همه خمیر دندانها محتوی فلوراید بوده و نقش بزرگی در کاهش پوسیدگیها و حفظ سلامت دندانها به عهده دارند. میزان و نوع فلوراید خمیر دندانها متفاوت بوده و بستگی به کارخانه سازنده دارد. مصرف این خمیر دندانها توانسته است در سراسر جهان پوسیدگی دندانها را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش دهد.

* مواد دندانپزشکی: امروزه بسیاری از مواد دندانپزشکی مانند مواد پرکردنی دندانها و خمیرهای پروفیلاکسی و غیره محتوی فلوراید می باشند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد