نکات مهم شیردهی به نوزاد در زنان مبتلا به ام اس


نکات مهم  شیردهی به نوزاد در زنان مبتلا به ام اس

نکات مهم شیردهی به نوزاد در زنان مبتلا به ام اس

 

زنان مبتلا به ام اس که تمایل دارند شیر خود را به نوزادشان بدهند، به طور حتم بدین کار ترغیب می شوند. -این کار باعث افزایش احتمال یک عود ام اس نمی شود و برای فرزندان هم خیلی خوب است.

تنها دلیلی که ممکن است پزشکتان شما را از این کار بازدارد این است که احساس کند، جهت کاهش احتمال عودهای بیماری، لازم است که بلافاصله بعد از زایمان، مصرف داروهای تعدیل کننده ی بیماری تان را از سر بگیرید (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های دارویی تان به مبحث «توجه به نکات کلیدی هنگام تصمیم گیری درمورد تنظیم خانواده» که در ادامه ی همین فصل خواهد آمد، مراجعه کنید).

موضوع قابل تأمل دیگر این است که احتمال دارد بعد از زایمان، خیلی خسته باشید (تلفیق خستگی ناشی از ام اس و خستگی مادر تازه کار، حقیقتا وصفناپذیر است)، بنابراین باید مطمئن باشید که از انرژی کافی برای پرستاري نوزاد برخوردارید و در صورت نیاز، اطرافتان کسانی برای کمک هستند

اگر از سینه ی خود به نوزاد شیر می دهید، فرزندتان برای هفته های اول احتیاج دارد هر دو الی چهار ساعت یک بار تغذیه شود. این باعث میشود تا ذخیره ی شیرتان تأمین گردد، اما نسبتاً خسته کننده هم هست. بنابراین از پدر خوشحال فرزندتان یا یک نفر دیگر بخواهید برای شیر دادن های شبانه، بچه را نزد شما بیاورد تا انرژی خود را ذخیره کنید. میتوانید بعد از اینکه شیر کافی جایگزین شد، آن را در طول روز بدوشید و داخل بطری بریزید تا پدر بچه یا هرکس دیگر بتواند آن را با کمال میل در ساعت دوی نصف شب به بچه بدهد. در صورت لزوم میتوانید برای این نوبت های شیردهی از شیر خشک استفاده کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد