قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / نکات کلیدی در زندگی مشترک
نکات کلیدی در زندگی مشترک
نکات کلیدی در زندگی مشترک

نکات کلیدی در زندگی مشترک

نکات کلیدی در زندگی مشترک

۱– روابط زن و شوهر، رابطه عاشق و معشوق، رابطه تن و تن پوش، رابطه همراهان، طریق کمال، معناگر محبت و ایثار است.

۲- رابطه زن و شوهر به قدمت خلقت آدم، به قداست متعالی ترین ارزش ها، به عظمت گسترده هستی، به برکت همه نسلها در همه عصرها و تجلی گراولین تعامل حقه انسان هاست.

۳- رابطه زن و شوهر سرچشمه همه عاطفه ها و بستر گیر ترین رابطه هاست.

۴- رابطه زن و شوهر، حیاتی ترین پاسخ به فطری ترین نیاز زندگی فردی و اجتماعی انسان است.

۵- رابطه زن و شوهر آزمون دوباره توان انسان در حفظ حرمتها و ارزشها، تکریم خویشان و نزدیکان و تایید و تقویت منزلت همسر است.

۶- زن مرادش را در حسن رابطه با شوهر می یابد و شوهر آرامش را در گرو وجود زن میداند. رابطه زن و شوهر مناسب ترین بستر برای رویش شکوفه های حیات و مطلوب ترین زمینه برای پدید آمدن پر جاذبه ترین رفتارهاست.

۷- رابطه زن و شوهر بیانی از حقیقت و ضرورت بنای خانواده و زنجیره جوامع انسانی است.

۸- رابطه زن و شوهر رابطه مه رورزی، محبت پذیری، عهد، وفا، گذشت، ایثار، سخاوت، احسان، مودت، مروت، صداقت، راستی، درستی، صفا، صمیمیت، راه و آب، پرنده و بال، اوج پرواز، دل و دلدار، چشم و نگاه، اندام و لباس، چراغ و روشنی، باغ و باغبان، گل و گلدان، سبزه و بهار، گلبرگ و ریحان، انگشتر و نگین، لبخند و نشاط، طبیب و درمان، رحمت و نعمت میباشد.

۹- رابطه زن و شوهر یعنی برخوردار شدن از  آراسته ترین، گرانبهاترین، زیباترین، راحتترین،  پردوام ترین و گرمابخش ترین پوشش هاست.

۱۰- زیباترین رابطه میان زن و شوهر زمانی برقرار می شود که هر دوی آنها با اندیشه ای متعالی و انگیزهای قوی تلاش کنند که یکدیگر را مورد حمایت عاطفی خود قرار دهند و در ارضایی نیازهای فطری و روانی هم دیگر از هم پیشی بگیرند.

۱۱- زن باید برای شوهر لباسی زیبا شوهر نیز برای زن پوششی آراسته و برازنده باشد. همچون رابطه لباس و بدن، گرمابخش و ارامش دهنده یکدیگر باشند و هم دیگر را زیبا، آراسته، با کمال و موقر جلوه دهنده، کاستیها و خطای یکدیگر را بپوشانند و همدلی و همراز یکدیگر باشند. ضعف ها و نارسایی های خود و دیگری را حتی برای نزدیکان بازگو نکنند تا چه رسد به آشنایان و بیگانگان.

۱۲- همسران باید به زندگی هم دیگر تنوع و نشاط بخشند و هر روز بهتر از اولین روز آشنایی بر جاذبه های بصری، کلامی و خویشاوندی های رفتاری خویش بیفزایند، با خریدارترین نگاه به چهره هم بنگرند، گیر اترین کلام خود را تقدیم یکدیگر کنند، پرجاذبه ترین رفتارها را در ارتباط با هم به نمایش بگذارند و حس ارضایی نیازهای فطری و روانی همدیگر را در برابر آفتهای اجتماعی و محرکهای شخصیت مصون نمایند.

۱۳- همسران موفق آنانی هستند که جز به زبان محبت و تکریم با هم سخن نمی گویند و همواره از خزانه دلشان کلام زرین و خوشایند و گفتار شفابخش و درمانگر جان و آرامشگر روان را برگزیده و در فضای سرشار از نشاط و آرامش تقدیم یکدیگر می کنند.

۱۴- رابطه زن و شوهر موفق به گونه ای است که در آن، تحقیر، تهدید، تنبه و تخریب شخصیت جایی ندارد. هرچه هست زبان محبت، صداقت، صمیمیت، شجاعت، عدالت، ایثار، احسان، شکر و سپاس، تأیید و تکریم است.

۱۵- دروغ، بدزبانی، تندخویی، بداخلاقی، غیبت، تهمت، افترا، استیزا،ناسپاسی، قدرنشناسی، بی تفاوتی، قهر و عصبانیت از افات رابطه مطلوب زن و شوهر است.

۱۶- محور روابط زن و شوهر که در اندیشه اداره و ادامه یک زندگی پویا، مولد و پر برکت هستند. همدلی، یک رنگی، صبوری، خویشتن داری، گذشت و ایثار است .

مطلب پیشنهادی

درد سیاتیک در بارداری

راه های بهبود درد سیاتیک در دوران بارداری

راه های بهبود درد سیاتیک در دوران بارداری   درد سیاتیک  بعضی از خانم ها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *