قالب وردپرس درنا توس
خانه / نکته ای برای اولین دیدار با نوزادتان…
دیدار با نوزاد
دیدار با نوزاد

نکته ای برای اولین دیدار با نوزادتان…

نکته ای برای اولین دیدار با نوزادتان….

 

غالباً اتفاقی که پیش می آید، مصرف یک تغذیه واقعاً خوب است و شما و نوزادتان خیلی زود «متخصص» میشوید اگر بلافاصله پس از تولد، بتوانید نوزاد را زیر پستان بگیرید، برای هر دوی شما شروع بسیار خوبی خواهد بود.

پژوهش نشان می دهد هنگامی که نوزاد بلافاصله پس از تولد در آغوش مادر قرار می گیرد و پوست تنش با پوست مادر تماس برقرار می کند، شروع تغذیه با شیر مادر آسان تر می شود.

شما می توانید این تماس پوست به پوست را از کارکنان بیمارستان بخواهید تا قبل از این که نوزادتان را برای انجام کار پس از تولد می برند، این امکان را به شما بدهند.

هنگامی که نوزاد به دنیا می آید، او را در آغوش بگیرید و ببینید که آیا با دهان کاملاً باز دنبال پستان شما می گردد یا نه…؟

غریزه مکیدن در او بسیار قوی است، به همین دلیل در این فاصله که در آغوش شماست، میتواند از پس این کار به خوبی بر آید.

اگر حال و حوصله این کار را ندارد، تماس پوست به پوست، جریان شیر را تحریک می کند و به هر دوی شما فرصت میدهد که یکدیگر را بهتر بشناسید، هرچه باشد، شاید او بخواهد قبل از این که شروع به شیر خوردن کند، نگاهی به دنیای جدیدی که به آن وارد شده است، بیندازدپس از این لحظات اولیه نوزاد ممکن است برای مدتی طولانی بخوابد.

تعجبی هم ندارد، چون تولد برای او هم کار خسته کننده ای است. هرچند شما هم ممکن است احساس خستگی کنید ولی روحیه تان «بالاست» و احتمالا نمیتوانید بخوابید.

نوزاد شما ممکن است اوایل علاقه به شیرخوردن از خود نشان ندهد، ولی شما میتوانید هرقدر که دلتان میخواهد تماس پوست به پوست را ادامه دهید و در فاصله ها و لحظات کوتاه بیداری اش، پستان را به دهانش بگذارید.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *