قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / نگرانی فرزندان از بیماری ام اس
گفتو گو با فرزندان
گفتو گو با فرزندان

نگرانی فرزندان از بیماری ام اس

نگرانی فرزندان از بیماری ام اس

 

ناگهان تمام فکر و ذکر فرزند چهارده سالهتان سلامتیاش شده است. یک روز وقتی سوار اتومبیل هستید و رانندگی می کنید (اینجا بهترین مکان جهت بحث و گفتوگو است چون آدم چاره ای جز گوش دادن ندارد) دخترتان از شما میپرسد احتمال مبتلا شدنش به ام اس چقدر است.

بهترین راه آمادگی برای مواجهه با این پرسش این است که برای کسب اطلاعاتی در مورد ژنتیک، به انجمن ملی ام اس زنگ بزنید. همچنین میتوانید از فرزندتان بخواهید در ملاقات بعدی شما با نورولوژیست تان، در صورت تمایل، همراهتان بیاید تا از زبان یک متخصصی در این رابطه مقداری اطمینان خاطر پیدا کند. دختر هفده ساله ی شما در مورد بودن در خانه و مسئله ی دانشگاهش لب به شکایت و گله گزاری می گشاید.

وقتی به او اصرار می کنید که موضوع چیست، به شما میگوید نگران هزینه های زندگی در خوابگاه دانشجویی است و فکر می کند باید همینجا برای کمک نزدتان بماند. به او اطمینان خاطر بدهید که هزینه ی دانشگاهش کنار گذاشته شده – و مسئله ی مهم برای شما این است که او به هر قیمتی باید این دورهی دانشگاهی را بگذراند. میتوانید یک برآورد هزینه برای او انجام دهید و بگویید برای مخارج اضافی اش میتواند برای خود یک شغل پارهوقت پیدا کند که کمک حالش باشد. قول بدهید که او را از سلامتی تان باخبر می سازید و در صورت نیاز به کمک، فورا به او اطلاع می دهید.

حفظ بدیهی است همه ی مشکلات به این آسانی حل نمی شود، اما این سناریوها به این موضوع اشاره دارد که نگرانیهای جوان ها تا چه حد می تواند در رفتارهای روزمره شان تأثیر بگذارد. با این حال، معمولا با کمی کنکاش می توانید به ریشه ی مسائلی که در ذهن فرزندانتان میگذرد، پی ببرید و آنها را ترغیب کنید تا در مورد افکارشان با شما صحت کنند.

بگذارید بچه ها بچگی کنند.

به یاری دیگران — همسر، فرزندان یا دیگر اعضای خانواده، و دوستانشان – نیاز داشته باشند.اما گاهی اوقات، به کودکان بیشتر از حد توانشان مسئولیت واگذار می شود. اگرچه این وضعیت اغلب اتفاق نمیافتد، اما در این مبحث، میخواهیم بر این موضوع تأکید کنیم که بچه ها باید بتوانند بچه باشند – نه نمونه ی کوچک شده ی بزرگترها، بنابراین، ما برای اجتناب از محول کردن بیش از حد کارها به کودکان، نکات چندی را خدمتتان عرض میکنیم.

مطلب پیشنهادی

ناهنجاریهای دندانی

چرا ناهنجاری های دندانی فکی زیاد شده است؟

چرا ناهنجاری های دندانی فکی زیاد شده است؟    مقایسه ای بین میزان آگاهی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *