قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / نیروی بدن خود را با عسل تأمین کنید …!!!
عسل
عسل

نیروی بدن خود را با عسل تأمین کنید …!!!

نیروی بدن خود را با عسل تأمین کنید …!!!

 

تاریخچه عسل

دانشمندان معتقدند که عمر زنبورعسل از عمر انسان بیشتر است چون قدیمی ترین فسیل انسان (بشر اولیه) ۶ میلیون سال قدمت دارد. همه اینها یعنی اینکه «عسل» از اول عمر بشر در سبد غذایی او وجود داشته است.

در طول قرون گذشته هر چه علم پیشرفت کرده و تحقیقات بیشتری درباره عسل و زنبورعسل انجام شده، انسان بیشتر محو قدرت خداوند شده و خواص بیشتری از این ماده  غذایی را کشف کرده است.

در حال حاضر در ایران بیش از ۴۰ هزار پروانه رسمی پرورش زنبور عسل صادر شده و مسلما تعداد زیادی از زنبورداران هم به صورت غیررسمی به تولید عسل می پردازند و خلاصه اینکه «عسل» آنقدر طرفدار دارد وآنقدر مهم هست که هر چه از آن بگوییم باز هم کم گفته ایم.

عناصر عسل

عسل دارای ۷۵٪ مواد قندی، ۵٪ درصد مواد سفیده و ۲٪ درصد مواد چربی است و از این رو ثابت می شود که عسل یک غذا نیرو بخش است.

مواد معدنی عسل

عسل ۱۳ میلی گرم فسفر، ۴ میلی گرم کلسیم، ۷٪ میلی گرم آهن دارد. همچنین مواد معدنی دیگری از جمله پتاسیم، ید، منیزیم، سرب، مس، سولفور، نیکل، روی، سدیم دارد،

این مواد معدنی بلافاصله وارد جریان خون ما می شوند و آهن آن برای کم خونی و فسفر و کلسیم آن برای بیماری استخوان و ریه مفید و درمان کننده است.

مواد آلی عسل

صمغ، پولن، اسید لاکتیک، اسید فورمیک، اسید سیتریک، اسید تاتاریک.

در اثر تشعشع خورشید که از گل منعکس می شود قند آنها اثر عجیبی در رشد و ایجاد نیرو دارند زیرا قند زنده ای هستند، با ویتامین آ-ای – کا – توأم بوده و آثاری از ویتامین ث – ب – ا-پ(پ۰/۵ میلی گرم) و ویتامین ب ۲ دارند و نیز دارای آلکالوئید شفابخشی هستند که در گل وجود دارد و حتی عده ای از دانشمندان حدس وجودهورمون هایی را در عسل زده اند.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *