هاماملیس درمان کننده تومور دردناک و چندین بیماری دیگر …


هاماملیس درمان کننده تومور دردناک و چندین بیماری دیگر …

هاماملیس درمان کننده تومور دردناک و چندین بیماری دیگر ...

 

هاماملیس چیست ؟

گیاهی است از خانواده Hamamelidaceae، درختچه ای است کوتاه به بلندی حدود ۳ - ۲متر، برگ آن بیضی با دندانه غیرمنظم قوسی و رگبرگ مشخص شبیه برگ فندق است و گل آن زرد کوچک می باشد که معمولاً پس از ریزش برگها ظاهر می شوند. میوه هاماملیس کپسول است که در آن دانه روغنی قرار دارند. این گیاه در جنگل مرطوب شرق امریکا شمالی، پنسیلوانیا و کانادا انتشار دارد و گونه دیگری از آن در سایر مناطق نیمکره شمالی از جمله ژاپن می روید.

نام دیگر هاماملیس

فندق جارو - گورجین آغاسی

پوست هاماملیس

ترکیب شیمیایی:

اسید گالیک - رزین - اسانس.

درمان با پوست هاماملیس

با آب دمکرده آن قرقره کنید. برای رفع التهاب گلو مفید است.آب دمکرده آن را اگر به بینی بکشید، خونریزی بینی را قطع میکند.مصرف آب دمکرده  آن به صورت ضماد یا محلول شست وشو، برای درمان تومور دردناک، التهاب خارجی پوست، زخم پوست در اثر خوابیدن زیاد، التهاب پوستی اطراف چشم، سوزاک و ترشحات سفید مهبل بسیار مؤثر است.اگر پس از هر بار دفع مدفوع و تمیز کردن خود یک قاشق مرباخوری از آب دمکرده آن را در رکتوم بریزید، در مورد بواسیر خونی از خونریزی جلوگیری می کند.تنقیه با آب دم کرده  آن در درمان بواسیر، اسهال ساده و اسهال خونی مؤثر است.اگر یک قاشق مرباخوری از پوست و برگ خرد کرده آن را در یک لیوان آب جوش بخیسانید و طبق نظر پزشک در طول روز چند بار و هر مرتبه یک قاشق از آب آن را در دهان ریخته و یکباره فرو برید، برای متوقف کردن ترشحات مفرط عادت ماهیانه و خونریزی از ریه، معده، رحم، امعا و احشا بسیار مؤثر است و در این موارد داروی بی بدیلی می باشد.

درمان با الکل پوست هاماملیس

برای درمان اسهال ساده و اسهال خونی به صورت خوردنی یا به صورت تنقیه شفابخش است.در مصرف خارجی، برای درمان اعضا شکسته و از جا در رفته  بدن به کار میرود، در کنترل سوزاک موثر می باشد

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد