قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / هر آنچه که باید درباره سکته مغزی بدانیم!
سکته مغزی
سکته مغزی

هر آنچه که باید درباره سکته مغزی بدانیم!

هر آنچه که باید درباره سکته مغزی بدانیم!

سکته مغزی

به تدریج که سن انسان بالا میرود جریان خون در مغز کاهش مییابد؛ یعنی اکسیژن و غذای کمتری به سلولهای مغز میرسد. هرگاه جریان خون در عروق مغز به عللی بسته شود سکته ی مغزی ایجاد میگردد. که در برخی موارد به از کار افتادن اعضای بدن منتهی شده و گاهی منجر به مرگ می شود.

سکته بیماری ای است که چون اتفاق افتد در صورت رهایی از مرگ، حس و حرکت نصف یا همه ی اندام های بدن انسان از دست میرود. (غیر از تنفس و ضربان قلب) این بیماری اکثرا در اثر پاره شدن عروق مغزی و خونریزی های داخل آن یا ورود لخته ی خون به درون عروق مغزی به وجود میآید. به جز سکته، ضربه ی وارده بر نقاط حساس، شکستگی جمجمه و یا مسمومیت ها نیز می تواند باعث بیهوش و فلج گردند. بیشتر اوقات به خاطر بالا بودن فشار خون سکته ایجاد خواهد شد ولی در صورتی که عوامل دیگری نیز باعث سکته شده باشد، باید در جستجوی علت و رفع آن کوشش کرد. در مورد بیماران مبتلا به خونریزی مغزی، حجامت و مصرف داروهای ضد یبوست (در صورت وجود یبوست)، کم کننده ی خون، پایین آوردنده ی فشار خون و زیاد کننده ادار، به درمان بیماری کمک شایان توجهی خواهد کرد.

درمان گیاهی سکته مغزی

  • به عنوان درمان بهتر است اول حجامت کرده و خون کم کنید، بعد ۷۵ گرم افتیمون شامی را در یک لیتر آب بجوشانید تا آب آن به ثلت برسد، سپس آن را صاف و با شکر قوام آورید و هر صبح و شب یک قاشق چای خوری به بیمار بخورانید، اگر لبهای او کج شده است باید دایماً لب ها را به صورت غنچه کرده و فوت کند یا صوت بزند تا به مرور به حالت عادی بازگردد.
  • میخک ۵ گرم، کبابه ی چینی، مصطکی رومی، جوزهندی و افتیمون شامی از هر کدام ۱۰ گرم همه را با هم مخلوط کرده، و بسیار نرم بسایید. بعد با ۲۵۰ گرم مربای بالنگ مخلوط و خود بالنگ ها را نیز چرخ کرده و با مرباها مخلوط کرده و هر روز صبح، ظهر و عصر هر بار یک قاشق شربت خوری به بیمار بخورانید. ضمناً داروی ضد یبوست و داروی ادرارآور و دارویی ضد فشارخون نیز همراه با داروهای فوق، تجویز شود.بدین منظور (به قسمت یبوست و ادرارآور و فشار خون در همین کتاب مراجعه شود). از دادن چربی جات، مغز حیوانات، کله پاچه، تودلی های حیوانات، گوشت گوسفند   گاو و شتر  ،مشروبات الکلی و مواد نشاسته ای به بیمار  اجتناب کنید. او را ازسرما، دودهای غلیظ، گازها،سروصدا، خبرهای بدو ناخوشایند دور نگهدارید.

 

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *