هر آنچه که در مورد گیاه علف نقره ای  نمی دانید ….؟؟


 هر آنچه که در مورد گیاه علف نقره ای  نمی دانید ….؟؟

 هر آنچه که در مورد گیاه علف نقره ای  نمی دانید ....؟؟

 علف نقره ای در همه جا پراکنده است و همه جا می روید مخصوصاً در این هایی که خاک آن سنگین است و دارای سیلیس می باشد.ساقه آن به بلندی سی سانتیمتر میرسد و برگهای آن بیضی و به شکل سرنیزه است و دو روی آن سرسبز و هیچ گونه کرکی ندارد. گلهای علف نقره ای در ماه تیر پیدا می شود و تا آخر مرداد دوام می آورداین گلها کوچک و رنگ زرد طلایی قشنگی دارند، ریشهٔ این گیاه کلفت است و دارای رنگ قهوه ای مایل به سیاه می باشد و گاهی کلفتی آن به اندازه انگشت شصت دست می رسد شما باید ریشه های علف نقره ای را در ماه تیر تا مهر از خاک درآورید و با دقت بشویید و پاک کنید و پارچه ای به آن بمالید و خشک کنید و بعد آن را قطعه قطعه کنید و در کوره با حرارت ملایمی خشک کنید.

کمی از تاریخ علف نقره ای

علف نقره ای بر قدیمی ها شناخته نبود و باید تاریخ را ورق بزنیم تا به قرون وسطی برسیم، در اوایل قرون وسطی سنت هیلدگراد که بسال ۱۱۷۸ از این جهان درگذشت در کتاب فرهنگ داروسازی خود آن را شرح داده و نوشته است که پودر علف نقرهای برای درمان سل بسیار مؤثر است و باید در یک لیوان شراب قرمز آن را خیسانید و قاشق قاشق به بیماران خورانید. پیر آندروماتیول  این گیاه را «برای درمان اسهال و همچنین داروی ضد سم نیش مار و افعی توصیه می کرد.» بعد از این دو تن ژاکوپ توبر نائمونتانوس از پزشکانی بود که ریشه علف نقرهای را برای دور کردن عوارض وخیم امراض و غده طاعون بکار می برد او عقیده داشت که ریشه علف نقره ای جگر و شش را از سمومی که در آن جمع شده است خالی می کند به همین جهت این گیاه را او در آن زمان برای معالجه بیماران مسلول و یرقانی با موفقیت بکار میبرد.

موارد استعمال علف نقره ای

مثل زنبق دارای ریشه ای کلفت است و این ریشه سرشار از «، سقز و انگوم )Quinovine( تائن است به علاوه دارای اسیدها، کینوین اوکسالات دو کلسیم و تورمانتول و کواوکا تشین (Colocatéchine) می باشد. شما باید این گیاه طبی را بر ضد اسهال، برونشیت، سودا و جرب، تب، امراض کبدی و زکام یونجه ای مصرف کنید که در درمان این امراض بسیار مؤثر است. به عنوان مصرف خارجی آن را در مورد کوفتگی در اثر ضربه، شل شدن لثه ها و گوشه ناخن که به آن درد ناخن هم می گویند (Panarie) و هم چنین معالجه ترشح مواد سفید در خانم ها، پزشکان سنتی مصرف آن را تجویز و نسخه می دهند. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد