قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / هر زایمان مساوی با از دست دادن یک دندان 
عوارض زایمان بر دندان
عوارض زایمان بر دندان

هر زایمان مساوی با از دست دادن یک دندان 

هر زایمان مساوی با از دست دادن یک دندان 

 

اصطلاح رایج بین خانم ها که در مقابل هر زایمان، یک دندان از دست میرود. گرچه مبنای علمی درستی ندارد ولی بی حکمت هم نیست و نشان دهنده مصرف ذخیره کلسیم بدن در دوران بارداری و شیردهی است.

لذا تغذیه یک زن شیرده باید سرشار از مواد غذایی ضروری بویژه کلسیم باشد. شیر و لبنیات منبع اصلی کلسیم و گوشت و سبزیجات در مرحله بعد قرار دارد.

تغذیه کودک

بهترین غذا برای کودک شیر مادر است. شیر مادر تقریباً محتوی کلیه مواد غذایی مورد نیاز کودک میباشد. تغذیه کودک با شیر مادر برای ۶ تا ۱ ماه اول زندگی کودک می تواند تنها منبع غذایی کودک باشد. مکملهایی نظیر ویتامین D، آهن و فلوراید بعد از مشاوره با پزشک و دندانپزشک متخصص کودکان، باید در نظر گرفته شوند. این مکملها می توانند بعد از ۶ ماهگی کودک وارد رژیم غذایی او شوند. کودکان تا قبل از ۹ ماهگی هیچ نیازی برای شروع غذاهای جامد ندارند. استفاده زودتر ممکن است با آلرژی های خاص و یا چاقی کودک همراه باشد.

شیر گاو نیز برای کودکان چندان مناسب نیست و ممکن است مشکلاتی را برای کودک به همراه داشته باشد. میدانیم به جز دوره قبل از تولد، سریعترین دوره رشد کودک طی ۱ ماه اول زندگی روی میدهد؛ لذا نیازهای غذایی کودک در این دوره بسیار بالاست و پس از این دوره تا ۳ سالگی از اهمیت خاصی برخوردار میباشد. از ۳ تا ۱ سالگی جهش های رشدی روی می دهد و کودک نیاز به یک رژیم غذایی کامل دارد. از سن ۹ تا ۱۲ سالگی رشد کاهش یافته و به همان نسبت نیازهای تغذیه ای نیز کاهش مییابد.

مطلب پیشنهادی

بخش مراقبتهای ویژه ی نوزادان

بخش مراقبت های ویژه ی نوزادان

بخش مراقبتهای ویژه ی نوزادان   تا چندین سال پیش، دکترها ختنه را بدون هیچ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *