هر قسمت از یک گردو ،خود یک درمانگر است …!!!


هر قسمت از یک گردو ،خود یک درمانگر است …!!!

هر قسمت از یک گردو ،خود یک درمانگر است ...!!!

 

گردو چیست ؟

درخت گردو، جوز یا گَوز  (نام علمی: Juglans ) از خانوادهٔ Juglandaceae است. انواع این درخت در چین، ژاپن، فرانسه و آمریکا کشت می‌شود مهمترین گردو موجود دردنیا معروف به گردوی ایرانی است، زیرا ابتدا از ایران به خاور میانه و از آنجا به یونان و روم و سپس به انگلستان و بعد به آمریکا برده شده است.

درمان با روغن گردو

از آن به صورت مالیدنی استفاده کنید. برای درمان انواع ناراحتی پوستی مفید است، درد سیاتیک را برطرف میکند.

درمان با استخوان بین مغز گردو

آن را چون غبار نرم بسایید و هر روز یک مثقال از آن را در سه نوبت در روز با آب بخورید. مرض قند یا دیابت را درمان میکند.

درمان با پوست سخت گردو

آن را مثل غبار نرم بسایید و هر روز صبح، ظهر و شب هر باریک قاشق چای خوری از آن را بخورید. از خونریزی معده و خونریزی رحم جلوگیری میکند، تقطیرالبول که قطره قطره ادرار کردن همراه با درد و سوزش باشد را درمان می کند.

درمان با پوست سبز گردو

بیست تا سی گرم از آن را در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید و قبل از هر غذایک فنجان از آب آن را بنوشید. ورم و درد شست پا یا نقرس و روماتیسم را درمان می کند، ضمناً قابضمی باشد.آن را بپزید و آب آن را در دهان بگیرید و یا تازه آن را به لثه و دندان مالش دهید. برای تحلیل ورم لثه، تقویت لثه و استحکام دندان مفید است.رب پوست سبز گردو که با عسل یا رب انگور درست شده باشد را در دهان بگیرید. برای درمان زخم دهان و گلو، خونریزی بن دندان، جلوگیری از خونریزی جای دندان کشیده شده و استحکام لثه و دندان بسیار مفید می باشد.عصاره  پوست سبز گردو را با رب انار بپزید و در گلو قرقره کنید. برای درمان ورم عضلات حلق و خنازیر مفید است.تازه  آن را بکوبیدو بر موضع ضماد کنید. درد اعصاب را تسکین میدهد، درد کمر تا زانو یا سیاتیک یا عرق النسا را درمان میکند.پوست تازه  آن را نرم بکوبید و خبث الحدید (کف کوره  آهنگر) را نرم بسایید و با آن مخلوط کنید و تا چند روز هر روز آن را به هم بزنید. خضاب یا رنگ موی مشکی جالبی به دست میآید که با دوام نیز میباشد.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد