قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / هر مشکل ناخن نشان از یک بیماری است!!!آن هارا جدی بگیرید!!!
مشکلات ناخن
مشکلات ناخن

هر مشکل ناخن نشان از یک بیماری است!!!آن هارا جدی بگیرید!!!

هر مشکل ناخن نشان از یک بیماری است!!!آن هارا جدی بگیرید!!!

صفحات حفاظتی که ناخن نامیده می شوندانتهای انگشتان دست و پا را می پوشانند. ناخنها اساساً از کراتین که یک پروتئین درشت مولکول در موو پوست است تشکیل شده اند. ناخن ها از ماتریکس که  زیر یک چین پوستی به نام کوټیکول قرار دارد لانولا که منطقه ای هلالی شکل در قاعده  ناخن است رشد می کنند. مشهودترین قسمت ناخن صفحه  آن میباشد، این قسمت بر روی بستر ناخنکه یک ناحیه  غنی از عروق خونی است قرار گرفته

سفیدک ناخن

اگر ناخنهایتان سفیدک زده است، ذرت زیاد .بخورید، هر روز اب دریا بنوشید، نمک دریایی (نمکیددار)مصرف کنید و روی آن هر روز سرکه بمالید.

  •  روزی سه  بار آن را با روغن پنسیلین چرب کنید.
  •  فلفل هندی را بازفت مخلوط کرده و شبها بر آن ضماد کنید
  •  مویز را بدون هسته هایش با پی مخلوط کرده و بر ان ضماد کنید
  •  چندین روز صبحها که از خواب بیدار می شوید قبل ازمصرف غذالعاب اطراف دندان ها راپاک کنید وروی آن بمالید
  • مامیران را نرم بسایید، بعد با قدری سرکه وقدری عسل خمیر کنید و شبها روی آن ضماد کنید  هر شب ذشولی داخل گوشت را بشکافید و آبلزج آن را بر ناخن بمالید.

قارچ زیر ناخن

برای درمان قارچ زیر ناخن از داروهای زیر استفاده کنید:  پنج گرم موم، ۲۰ گرم پیه مرغ آب کرده و مغز یک ساق قلم گاو، هر سه را درهم آب کرده، بعد کمی لعاب تخم شنبلیله یا کمی سرش به آن اضافه کنید و روزیسه مرتبه ناخنها را با آب جوشانده میوه کاجشستشو دهید، بعد دارو را روی موضع و لای ناخن مالش دهید

موضع را از آب کاملاً پرهیز دهید و در صورتی که با آب سروکار داشتید یا دست عرق میکند، باید انگشتان را پس از خشک کردن با حوله، به وسیله سشوار کاملاً خشک کنید. (در طول شبانه روز چندین بار از سشوار استفاده کنید.)

ترکیدگی ناخن

برای رفع ترکیدگی ناخن باید ترتیزک را نرم بسایید و با کمی زهره  گاو مخلوط کنید و شبها بر آنضماد گذارید و ذرت و شاهی هم زیاد بخورید.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *