قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / همه چیزدرباره سرطان کبد
سرطان کبد
سرطان کبد

همه چیزدرباره سرطان کبد

همه چیزدرباره سرطان کبد

اگر ورم سرطانی بسیار گرم و یا غیر آن باشد همان دستورهای کلی سرطان را بکار بگیرید. بیمار به کلی از خوردن هر نوع غذای سفت خودداری کند و تنها به خوردن لعاب سوپ گشنیز اکتفا نماید. سوپ گشنیز ترکیبی از سبزی گشنیز و اسفناج یا برگ چغندرو عدس یا نخود و ماهیچه گوسفند یا مرغ بدون چربی با آلوی بخارا باشد که لعاب آن را گرفته و جرم غذا را کنار بگذارید بیمار از خوردن نان هم محروم شود این رژیم غذایی آنقدر ادامه خواهد داشت تا ورم کبد رو به نرمی گذارد. آنگاه به تدریج سوپ گشنیز با همه محتویات آن مصرف میشود.

دستورات کلی سرطان مصرف لبنیات، سرخ کردنیها، چربی، گوشت گوساله و گاو، سیبزمینی، پسته، خرما، ریحان بنفش، لوبیاها، کباب، بستنی، آب یخ، غذاهای سرطانزا مانند:

سوسیس و کالباس، پیتزا و انواع ساندویچها، چیپس و پفک و شیرینی جات قنادی، نوشابه، نانهای جوش شیریندار، برنج، آبمیوههای بستهبندی، انواع کنسروها ممنوع است. شامپوها و صابونهای عطری و ادوکلن و لوازم آرایشی و کرمهای پوستی شیمیایی، و کرمهای پوستی گیاهی که با مواد شیمیایی ترکیب شدهاند و خمیر دندان از موارد غیر مجاز است.

اگر به شتر عربی دسترسی دارید شیر شتر بچهدار و بول آن بهترین داروی درمان سرطان و ورمهای سخت کبد است. باید روز اول شیر شتر کمتر بخورد. روز اول از ۱۲۰ گرم شروع کرده و هر روز ۳۰ گرم اضافه کند. تا بهبودی کامل دارو را ترک نکند.

اگر بیمار دچار گرمی شدید شود مصرف شیر شتر را قطع و داروهای سردی بخش و حقنههای سرد استعمال شود و سپس دوباره مصرف شیر و بول شتر را ادامه دهید.

بیمار غیر از شیر و بول شتر غذای دیگری نخورد مگر داروهای تجویز شده. بهترین زمان مصرف شیر شتر هنگام بهار و تابستان است. باید توجه کرد که اگر لازم به اسهال دادن بیمار شود، اسهال دادن شدید مناسب نیست و باید به اندازهای داده شود که بیمارناتوان نگردد. ماده اسهالدهنده نباید زیاد صفرا بر باشد بخصوص در مزاجهای سرد مبتلا به سرطان کبد خطر آن  بیشتر است.

استفاده از آب پنیر (ماء الجبن) که از ترکیب سرکه با شیر بدست میآید به تنهایی یا با داروهای مناسب و یا با شیر و بول شتر مفید است.

بیماران مبتلا به سرطان کبد علیرغم عطشی که دارند نباید آب بخورند بلکه مایعات بدن از طریق داروها و تجویزات دیگر تأمین شود شرایطی دیگر در مصرف شیر و بول شتر وجود دارد که از کتاب قانون برای شما نقل میکنیم:

اگر پس از خوردن شیر شتر بیمار اسهال نشود ممکن است شیر در شکم بیمار پنیر شده و معده قادر به دفع آن نباشد در آن صورت باید شیر خوردن را ترک و داروی باز شدن پنیر در معده مصرف شود و دوباره شروع به خوردن شیر کند. اگر اسهال شدید شد میزان خوردن شیر شتر کمتر شود و یا قطع گردد و مقداری داروهای قبضکننده مصرف شود، تا اینکه با اسهالهای ملایم آبهای شکم دفع شده سپس شیر شتر خوردن از نو آغاز شود.

اگر شیر شتر اعرابی در دسترس نبود از شیر و ادرار بز به همان روش استفاده کنید. ادرار بز به تنهایی نیز مفید است. حب سکبینه (سکبینج) یا خود سکبینه برای دفع شیر پنیر شده مفید است. اگر کبد نیاز به تقویت دارد داروهای تقویت کبد مانند ریوند و سکنجبین و زعفران و غیر و به تناسب مزاج استفاده شود.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *