قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / همه چیز درباره اضطراب
اضطراب
اضطراب

همه چیز درباره اضطراب

همه چیز درباره اضطراب

اگر تا به حال در مقابل یک جمع برای سخنرانی ایستاده اید، احتمالا اضطراب را تجربه کردهاید و با علائم آن آشنا هستید. علائمی چون عرق کردن کف دستها یا خشک شدن دهان. این راهی است که بدن بدان وسیله خود را برای رویارویی با خطر احتمالی آماده میکند.

گاهی اوقات اضطراب به حدی می رسد که میتواند به طور جدی زندگی اشخاص را به خطر بیندازد. تقریباً حدود ۳۰٪ از زنان در زندگی خود مبتلا به بیماری اضطراب می شوند. به گفتهٔ مؤسسه بینالمللی سلامت روان، در حقیقت این نوع اضطراب نقطهٔ مشترک تمام بیماریهای روحی می باشد.

به طور کلی در حالت اضطراب شما فشارهای روحی و رنج های عمیقی را تجربه می کنید. گاهی علائم جسمی به همراه علائم روحی مشاهده میشود. این علائم عبارتند از:

-سردرد

-تهوع

-تکرار ادرار

حملهٔ هراس یکی دیگر از فرمهای بیماری اضطراب می باشد که حدوداً بین ۳ تا ۹ میلیون امریکایی هر ساله به آن مبتلا میشوند. از این تعداد ۲. آنها زن هستند. در این بیماری فرد بدون هیچ دلیلی به طور ناگهانی و مکرراً وحشت بیاندازهای را تجربه میکند.

بیماری اضطراب: آیا شما در معرض خطر قرار دارید؟

بعضی از دانشمندان معتقدند که بیماری اضطراب از یک تجربه پر استرس و تلهٔ دوران کودکی ناشی می شود که بعدها به صورت اضطراب بروز میکند. در موارد دیگر می توان این بیماری را ناشی از یک شوک مانند طلاق یا مرگ دانست. به علاوه ژن ها و ساختار بیولوژیکی فرد نقش مهمی را در این مورد ایفا می کنند.

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *