همه چیز درباره سرطان مری


همه چیز درباره سرطان مری

همه چیز درباره سرطان مری

 

سرطان مریEsophagus Cancer

مری لولهٔ درازی است بین ستون فقرات و جناغ که در دنبالهٔ حلق قرار دارد و معده را با حلق مربوط میسازد؛ و سرطان آن، پنجمین سرطان شایع در دنیاست که بیشتر در مردان رخ میدهد. متأسفانه به دلیل تشخیص دیر هنگام سرطان مری، اکثراً مرگ زا و کشنده است.این نوع سرطان در کمربندی از آسیا-شمال ایران (گرگان، ترکمن صحرا، هشتپر) حول کشورهای چین، جمهوری های آسیایی شوروی سابق، مغولستان - شایعتر است.تومورهای مری دو نوع خوش خیم و بدخیم هستند. در شهرهای شمالی ایران به دلیل استفادهٔ مکرر از غذاهای نمک دار برای تمام وعده های ناهار یا شام استعداد و آمادگی بیشتر به سرطان مری را دارند.

علل

سیگار کشیدن و استعمال سایر فراوردههای دخانی، تریاک کشیدن، نوشیدن مشروبات الکلی، نوشیدن چای داغ، از عوامل بروز این سرطان است. از دیگر عوامل می توان مصرف ماهی دودی، اغذیهٔ نمک سود مانند کلم شور و خیار شور به مقادیر زیاد در طی سال، ماهی شور، ترشیجات، سموم قارچها، کمبودهای ویتامینی، املاح و ترکیبات معدنی و شیمیایی و علل ناشناخته را نام برد.

علائم بالینی

اختلال بلع، درد زیر جناغ، بی اشتهایی، کاهش وزن، خشونت صدا، خونریزیهای پنهان گوارشی، درد، عفونت های مکرر ریوی.رادیوگرافی با بلع باریم (مادهٔ حاجب)، آندوسکوپی، نمونه برداری.

درمان

جراحی، شیمی درمانی و اشعه درمانی.

پیشگیری

بهترین راه پیشگیری از سرطان مری، عدم استعمال دخانیات و پرهیز از تریاک، خودداریاز نوشیدن مشروبات الکلی و چای داغ و خوراکی های نمک سود است. افرادی که در بلع غذاهای جامد دچار مشکل باشند، اما مایعات را به آسانی می توانند بخورند باید به پزشک مراجعه کنند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد