قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / همه چیز درباره سرطان مری
سرطان مری
سرطان مری

همه چیز درباره سرطان مری

همه چیز درباره سرطان مری

سرطان مری

دو فرم سرطان مری شامل آدنوکارسینوم و سرطان سلول اسکواموس ( است. سرطان سلول اسکوا موسی شایع ترین فرم سرطان در مری گردنی و سینه ای است و آدنوکار سینوم معمولاً در مری تحتانیتا محل حد فاصل مری و معده دیده میشود.

علایم سرطان مری

شایع ترین نشانهای سرطان مری دیسفاژی است (اشکال در بلع و معمولاً همراه با بلع دردناک) بیمار ظرفیت بلع طبیعی را از دست می دهد و دچار این احساس می شود که غذاهای جامد چوبی شده اند و به تدریج بیماران ممکن است توانایی بلع مایعات را نیز از دست بدهند. در مراحل بعدی اکثر

بیماران به خاطر ترش کردن های متعدد دچار ترس از غذاخوردن می شوند، بنابراین کاهش وزن شدید در این بیماری شایع است.

درمان سرطان مری:

شایع ترین درمان برای سرطان مری عملی جراحی است که طی آن قسمت درگیر از مری همراه با قسمت وسیعی از بخش سالم برداشته می شود. در بیمارانی که تومور آن ها قابل برداشت نیست، پرتودرمانی به تنهایی و یا همراه با شیمی درمانی می تواند وضعیت تسکینی مناسبی را برای بیمار فراهم کند.

پیشگیری از سرطان مری:

پیشگیری از این نوع سرطان با تغییر شیوه  زندگی و تغذیه مناسب فراهم می شود. نکته  مهم در پیشگیری از بروز تمامی بیماری ها بهبود شرایط روحی و روانی افراد است. اگر سعی کنید که همیشه در زندگی شاداب و سرزنده باشید و لبخند همیشه بر لبان شما باشد، تا حدود زیادی بدن خودتان را در مقابل انواع بیماری ها بیمه کرده اید. همیشه سعی کنید شرایط اطراف خود را برای هرچه شاد بودن مهیا کنید، مثلاً تماشای فیلم های کمدی و خندیدن تأثیر فراوانی در روحیه و خلق و خوی شما خواهد داشت. نقش تغذیه نیز در جلوگیری از سرطان مری بسیار مهم و تعیین کننده است. در ابتدا باید از غذاهای حاوی سموم مختلف دوری کنید و در مورد سالم بودن غذا قبل از مصرف آن حتماً مطمئن شوید. یک روش مهم در درمان، آب درمانی است که در این روش با نوشیدن مقادیر مشخص آب از بروز بیماری جلوگیری خواهد کرد.

ساده ترین روش خوردن یک لیوان آب، صبح ناشتا بطور مداوم است. غذاهایی که برای جلوگیری از سرطان مری مصرف می شوند این گونه باشند: آب، سبزیجات، میوه و مقداری چربی، همچنین وجود نمک تصفیه نشده نیز برای جلوگیری از این سرطان مفید است، نکته ی بعدی در پیشگیری از این نوع سرطان پاک کردن بدن از هرنوع انگل و یاسم است. برای بزرگسالان باید بخشهایی از بدن کاملاً از هرگونه سموم و یا انگل پاک شود که عبارتند از: ۱- روده ۲- دندان ها ۳- کلیه ها ۴- کبد و کیسه صفرا. پاکسازی دندان ها ممکن است چندین سال طول بکشد ولی پاکسازی رودهها حداکثر یک سال به طول می انجامد. روند پاکسازی کبد برای گرفتن بهترین نتیجه باید ۶ بار به مدت هر ۲ یا ۳ هفته تکرار شود، برای کودکان باید پاکسازی انجام شود و همچنین پاکسازی کامل بدن از انگلها نیز انجام گیرد.

فعالیت فیزیکی:

فعالیتهای فیزیکی به بدن کمک میکند تا انسان در شرایط متعادل قرار گیرد. ضمناً وجود هرگونه استرس را نیز از تن دور میکند.

فعالیتهای ذهنی و جسمی: 

فعالیتهای ذهنی و جسمی به بدن کمک میکند تا در شرایط تعادل کامل قرار گیرد و این شرایط ریسک ابتلا به اکثر بیماری ها را به طور قابل ملاحظه ا ی پایین می آورد.

عرق کردن:

تحقیقات اخیر نشان داده که بسیاری  از سموم و عوامل مزاحم، فقط می توانند از راه عرقی کردن بدن را ترک کنند. عرق کردن یک روش پرقدرت برای پاکسازی بدن از سموم بیماریزا است. برای این که عرق کنید می توانید از این راهها استفاده کنید:

۱- ورزش کردن با لباس های زیاد و گرم

۲- سونا

۳- نوشیدن چای داغ در یک اتاق گرم،

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *