قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / همه چیز درباره سنگ مثانه…
سنگ مثانه
سنگ مثانه

همه چیز درباره سنگ مثانه…

همه چیز درباره سنگ مثانه…

سنگ مثانه

اگر مواد زاید موجود در ادرار کریستالیزه شوند درمثانه سنگی ایجاد میشود. حدود ۸۰٪ سنگهای مثانه حاوی کلسیم می باشند که به خاطر وجود بیش از حد نمکهای ادرار تشکیل می شوند. اندازه  بیشتر این سنگها بین ۲ میلیمتر تا ۲ سانتیمتر می باشد اما بعضی از آنها نیز دارای اندازهه بزرگتری هستند. سنگ های مثانه در آقایان سه برابر بیشتر از خانم ها ایجاد می شود و در افراد بالای ۴۵ سال شایع تر هستند. اگر به خاطر عدم تخلیه  کامل مثانه، ادرار درمثانه باقی بماند احتمال ساخته شدن سنگ های مثانه بیشتر می شود. احتمال ساخته شدن سنگهای مثانهدر افرادی که دچار عفونتهای ادراری مکرر و دایمی  می شوند بیشتر می باشد . بعضی اختلالات و بیماری های متابولیک مثل نقرس می توانند باعث افزایش مواد زاید در ادرار شده و احتمال تشکیل شدن سنگ را افزایش دهند.

علایم سنگ مثانه

وجود یک سنگ کوچک  در مثانه ممکن است باعث بروز هیچ گونه مشگلی نشود. با این حال وقتی که اندازه  سنگ بزرگ تر میشود ممکن است. باعث تحریک مخاط دیوار مثانه گردد که این کار باعث بروز علایم زیر می شود:

– با مشکل و دردناک ادرار کردن،

– تکرر ادرار و احساس دفع ادرار به طور فوری.

– وجود خون در ادرار.

درمان سنگ مثانه

اگر هر یکی از این علایم فوق در شما ایجاد شد. باید بدون تلف کردن وقت به پزشک مراجعه کنید. اگر  سنگهای مثانه را درمان نکنید باعث تحریک عضلات دیوارہ مثانه شدہ بی اختیاری ادراری از نوع فوریتی را ایجاد کنند. سنگی که جلوی دهانه  خروجی مثانه را بگیرد می تواند منجر به احتباس ادراری یا سیستیت شود که ممکن است بسیار دردناک باشد. سنگهای مثانه اغلب دوباره عود موفقیت آمیزی خارج شده است، حدود ۷ سال بعد دوباره دچار این سنگها شده اند.

اگر دچار سنگ مثانه شده اید ضمن پرهیز از برای دفع سنگ مثانه باید روزی چند مرتبه و هر بار مقدار زیادی به مرور آب خربزه بنوشید و در این کار مداومت کنید.

 چهل روز، روزی ۲۰ گرم ریشه  پونه را بجوشانید و آب آن را بنوشید.

 هر روز سه مرتبه آب ترب سیاه را بگیرید و بنوشید. همچنین روزی سه مرتبه و هر بار نصف لیوان عرق خارشتر را با آب مخلوط کنید و بنوشید و روزی سه مرتبه نیز ماء الشعیر بنوشید 

پنجاه گرم شیرخشت را در یک لیتر آب هندوانه به مرور در طول روز بنوشید.

هر روز ۵۰ گرم برگ درخت گلابی و ۵۰ گرم پوست سیب درختی که خشک شده رادم کنید، بعد آب آن را صاف کرده و بنوشید.

پوست هلیله  زرد، بلیله، آمله مقشر، فلفل سیاه، دارچین، زنجبیل، گل شقایق، انیسون، خولنجان ودار فلفل از هر کدام به نسبت مساوی، همه را مخلوط بکوبید و در روغن گاو بپزید، بعد با کمی عسل مخلوط کنید. هر روز به اندازه  یک فندق از آن را بخورید.

 ده برابر مغز هسته گیلاس و ۱ برابر رازیانه را  بجوشانید و آب آن را بخورید

دم گیلاس، هسته  آلبالو، کاکل ذرت، بار درخت کاج، خارخاسک، گل بنفشه و عناب نیم کوب یا کرده آن را بخورید و ۷ روز ادامه دهید.

 چهل روز، روزی یک مرتبه ۴ مثقال ریشه پونه را بجوشانید و آب آن را بخورید 

  هسته های خرما را نرم بکوبید، بعد بجوشانید وآب آن را بجوشانید 

 هر روز ۱ مثقال کف دریا را نرم بسایید و در یک لیوان شیر جوشیده حل کنید و بخورید.

 صد گرم خارخاسک را بجوشانید و آب آن را با شیر مخلوط کرده و بخورید و چند روز این کار را انجام دھید

 

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *