قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / همه چیز درباره سنگ های مثانه و کلیه…!
سنگ مثانه و کلیه
سنگ مثانه و کلیه

همه چیز درباره سنگ های مثانه و کلیه…!

همه چیز درباره سنگ های مثانه و کلیه…!

سنگ مثانه و کلیه

سنگ های مثانه و کلیه بر اثر کریستالیزه شدن نمک ها در ادرار به وجود می آیند. از این رو تنها تعداد کمی از این سنگها باعث بروز بیماریهای جدی می شوند. بسیاری از آنها در کلیه ها باقی می مانند یا بدون آن که باعث درد یا ناراحتی شوند دفع میشوند. سنگهای بزرگتری که در مجاری ادراری باقی می مانند و دفع نمی شوند باعث بروز دردهای انقباضی شدیدی می شوند. غالبا حال عمومی بیمار وخیم و دچار درد بسیار شدیدی می شود که تنها با مصرف مسکن های قوی کاهش پیدا می کند. در این موارد حتما باید بیمار توسط پزشک معاینه شود.

درمان سنگ مثانه و کلیه

این چای ها نه تنها خاصیت مدر دارند بلکه برای شستشو و پالایش مثانه و کلیه و پیشگیری از تشکیل سنگ های کلیه و مثانه و تشکیل مجدد سنگ ها پس از دفع سنگ یا عمل جراحی مناسب هستند. گیاهان شفابخش موجود در این چای ها- و بیش از هر چیز قاصدک – از تشکیل سنگ های جدید و بزرگترشدن سنگ های موجود در کلیه و مثانه پیشگیری می نمایند.  افرادی که دچار ادم (احتباس مایعات)ناشی از کم کاری قلبی و کلیوی هستند طبقدستور سازمان بهداشت چای و چای های مخلوط مدر را نباید به مقدار زیاد و در درازمدت مصرف نمایند. این گیاهان شامل بولاغ اوتی، برگ درخت غان (توس)، برنجاسف، دم اسب، آرتسیفون (نوعی چای هندی مخصوص کلیه و مثانه)، علف طلایی و انونیس است. قبل از مصرف این چای ها مناسب بودن آن را از پزشک خود جویا شوید. بیمارانی که معده بسیار حساس دارند ممکن است در برخی موارد با مصرف درازمدت قاصدک دچار درد معده شوند.

چای مخلوط قاصدک، برگ درخت غان (توس) و علف طلایی ریشه و گیاه قاصدک ۲۰ گرم برگ درخت غان (توس) ۱۰ گرم علف طلایی ۱۰ گرم چای مخلوط قاصدک، برگ درخت غان (توس)، نعناع ریشه و گیاه قاصدک ۲۰ گرم برگ درخت غان (توس) ۲۰ گرم برگ نعناع ۵ گرم غلاف لوبیا ۵ گرم

طرز تهیه و روش مصرف: دو قاشق چایخوری از هر مخلوط گیاهی را با ۲ لیتر آب جوش به مدت پانزده دقیقه دم کنید و از صافی رد کنید و روزانه دو تا سه فنجان از دم کرده رابدون شیرین کردن بنوشید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *