همه چیز درباره ویتامین D وE, اثرات آن / قسمت دوم


همه چیز درباره ویتامین D وE, اثرات آن / قسمت دوم
این ویتامین در صورتی جذب بدن می شود، که همزمان با چربی و صفرا در روده قرار گیرد. مثلاً اگر ویتامین E با شیر بدون چربی مصرف شود جذب نمی شود.وظیفه مهم ویتامین E در بدن این است که از نابود شدن اسیدهای چرب و مواد چربی که بوسیله اکسیژن از بین می روند، جلوگیری نماید. (مواد چربی شکل عبارتند از: ویتامین A و کاروتن، اسیدهای چرب اشباع نشده). موقعی که ویتامین E برای جلوگیری از آسیب اکسیژن وارد عملی شود خود از بین میرود. اسیدهای چرب مهم در بدن در ساختن بافت همبند سلولها به کار میروند. وقتی در اثر فقدان ویتامین E اکسیژن توانست اسیدهای مهم را تجزیه و از بین ببرد باعث تجزیه سلولی هم می شود. در این صورت هرچه اکسیژن زیادتر باشد. سلولها و مواد چرب بیشتر تجزیه و خراب می شوند. ویتامین E از اثر ویرانگر اکسیژن جلوگیری می کند. و احتیاج بدن را به اکسیژن کم می کند. آثار و علائم کمبود ویتامین E همچنانکه گفته شد در زمان فقدان ویتامین E، اکسیژن با روغنهای اشباع نشده ترکیب می شود و انها را تجزیه می نماید. علائم فقدان این ویتامین به صورت برجستگی های تفاله ای شکل یا مومی شکل در زهدان ، غدد لنفاوی و طحال و کیسه صفرا و کلیه ها و مغز و عضلات و عروق خونی و غدد داخلی و غدد فوق کلیوی و در هیپوفیز پیدا می شود. این دانه های مومی شکل بیشتر در افرادی دیده می شود که در اثر زیادی کلسترول به علت سکته های قلبی درگذشته اند. کمبود این ویتامین در زمانی که کمتر از ۵ میلی گرم ویتامین E به بدن برسد دیده می شود و چون سلولها در فقدان این ویتامین تجزیه می شوند. اوره و کرایتنین زیاد می شود. کم سویی چشم در فقدان این ویتامین بیشتر میشود. نوزادان مادرانی که کمبود ویتامین E داشته اند.در مقابل اکسیژن ممکن است به فیبرو پلازی پشت عدسی چشم مبتلا شوند و نابینایا به کم سویی چشم دچار گردند. اگر مادری در زمان بارداری مبتلا به کمبود ویتامین E شود، خطر یرقان نوزادش را تهدید می کند.موقعی که نوزاد یک دفعه در مقابل اکسیژن جو قرار میگیرد ، گلبولهای خونش تجزیه و همولیز می شوند. در این صورت دادن ویتامین E جلوی تجزیه سلولهای خون را سد می کند.ChineلاDr. K. B از دانشکده وایومینگ عقیده دارد نوزادانی که از شیر خشک استفاده می کنند، چون شیر خشک فاقد ویتامین E می باشد، پس از چندی به کم خونی مبتلا می شوند. اما کودک خوشبختی که از شیر مادر تغذیه می شود، چنین مشکلی را ندارد. کم بود آهن و ویتامین E هردو باعث کم خونی شده و در تمام سنین عمر ممکن است رخ دهد. اما کدام مؤثرند. آزمایشها جواب مثبت می دهد. معتقدند آهن خوردنی را پس از صبحانه و ویتامین E را بعد از شام مصرف کنند.

ویتامین E یا کیمیای جوانی

زشتی عضلات صورت به علت کمبود ویتامین E در سنین بالا بوسیله دانشمندان بررسی شده است و معتقدند که هرجا سلولها تجزیه شوند، در انجا مقداری کلسیم رسوب می کند.دکتر HanSSey با آزمایشات متعددی علائم چین و چروک پیری را در حیوانات بوجود آورده و ثابت کرده می تواند از این چین و چروکها بوسیله دادن ویتامین Eجلوگیری نماید. خاطرنشان میسازد از این چین و چروکها بوسیله تصلب شرایین و در اسکلرودرمی و التهابات مفصلی به علت ورود کلسیم به بافت های نرم است که بیشتر در پیری به وجود میآید، با دادن ویتامین E بهبودی چشم گیری در اینافراد دیده شده است.

سقط جنین و ویتامین E

تعداد بی شماری از مادرانی که دارای سقط جنین بودهاند، پس از گرفتن و یافته اند. مبتلایان به شلی عضلانی و نوزادانی که توان نشستن و راه رفتن را نداشته اند با این ویتامین بهبود یافته اند.ویتامین Eدر سوختگیها از اسکارهای بد شکل جلوگیری میکند. (خشک شدن قسمتی از پوست که به علت نرسیدن خون بوجود میآید).

ویتامین E و پیدایش تنگی دریچه ای در قلب

معتقدند که اگر در زمان حاد و بحران روماتیسم مفصلی به بیمار مبتلا به دردهای روماتیسمی و تورم مفاصل ویتامین E به مقدار کافی داده شود. از اثر سوء روماتیسم بر روی دریچههای قلب جلوگیری می شود. زیرا مثل کوزیتزول خاصیت ضد تورمی دارد. در پیدایش چسبندگی ها در جای زخمها فیبروز لوزالمعده، پژمردگی عضلانی، تشمع کبدی(کبد چرب)، عفونت های مثانه ای و بطور کلی در بیشتر التهابات داخلی که جایگزینی باعث پیدایش عوارض ناگواری خواهد شد، این جایگزینی را ویتامین سامی تواند از بین ببرد. در صورتی که به موقع مقدار کافی و به مدت طولانی مصرف شود. این اقدام موقعی سودمند است که قبل از پیدایش بافت جایگزینی و کهنه و سفت شدن آن ویتامین E را به کار می برند.همه چیز درباره ویتامین D وE, اثرات آنن / قسمت اولهمه چیز درباره ویتامین D وE, اثرات آن / قسمت سومهمه چیز درباره ویتامین D وE, اثرات آن/ قسمت چهارم

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد