قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / همه چیز درمورد جوش صورت!!
جوش صورت
جوش صورت

همه چیز درمورد جوش صورت!!

همه چیز درمورد جوش صورت!!

آکنه یا جوش و غرور جوانی، یک بیماری شایع است که افراد زیادی، خصوصاً در سنینبلوغ، به آن مبتلا می شوند. به طوری که در سال ۱۹۸۳ در فرانسه حدود ۱/۵ میلیون نفر از مراجعین به بیمارستانها و کلینیک ها (غیر از مطبهای خصوصی) به این بیماری مبتلا بوده اند و در آمریکا در همان سال فروش داروهای مربوط به آکنه (بدون در نظر گرفتن داروهای کمکی و غیر اساسی نظیر صابونهای مخصوصی، لوسیون و مواد پاک کنندهٔ ملایم و غیره) رقمی حدود ۲۰۰ میلیون دلار بوده است. آمار موجود، نشانگر آن است که در آمریکا از هر چهار نفر نوجوان ۱۲ تا ۱۷ ساله، یک نفر ناراحتی های پوستی دارد؛ یعنی از هر ۴ نفر، ۳ نفر آنها پوست طبیعی ندارند و فقط یک نفر از هر ده نفر بیمار مبتلا به آکنه برای درمان به پزشک مراجعه میکنند. نکته مهم این است که چرا از این بیماری با این مشخصات و دورهٔ زمانی معین، در کتب طبی قدیم هیچ گونه نامی برده نشده است و افرادی همانند بوعلی سینا که در موردکم اهمیتترین بیماری های زمان خود مطلب نگاشته اند، در این مورد به خصوص، مطلبی ننوشته اند.

این مسأله نشانگر این است که بیماری با مشخصات و خصوصیات فعلی، سوغات تکنولوژی صنعتی و نوع زندگی امروزی ماست. متأسفانه اکثر پزشکان و درمان کنندگان پوست از این موضوع غفلت کرده اند و معمولاً میگویند: غذاها هیچ تأثیری روی آکنه ندارند. آنها به این نکته مهم که یکی از عوارضی غذاهای صنعتی، ایجاد جوش و آکنه است توجه ندارد. پزشکی مدرن به دلیل اینکه از کبد غافل شده و کمتر به آن توجه کرده، در مقابل این بیماری عاجز و ناتوان است. مؤلف کتاب «فیزیولوژی پوست و داروهای پوستی» مینویسد: «آکنه یک بیماری بی بندوبار و لجام گسیخته است. به طوری که بعضی از مبتلایان خود به خود و بعد از اتمام بلوغ، بهبود می یابند و بعضی دیگر با وجود درمان، سالیان سال از آن رنج میبرند. آکنه یک بیماری چند شکلی (پلی مرف) است.

علائم ظاهری آن ممکن است محدود به یک کومدون زودگذر باشد و یا منجر به تشکیل کیست های شدید و انواع پیچیدهٔ این بیماری، Acne conglobata گردد. آکنه به علت عوارض متعددی که در نواحی مورد ابتلاء، به خصوص در صورت، ایجاد میکند، یک بیماری ناخوشایند و ناگوار است.»

لطفاً دقت کنید! «آکنه بیماری مرموزی است که با وجود تحقیقات متعدد و پیشرفتهایزیادی که با پیدایش داروهای جدیدتر و روشهای درمانی مدرن تر و بهتر حاصل شده است، هنوز درمان مشخصں و  قاطعی ندارد.»

درمان گیاهی جوش

۱.سرکه سیب:
۲.روغن درخت چای:
۳.چای سبز:
۴.جوش شیرین

مطلب پیشنهادی

انقباضات برکستون - هیکس

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری   اتفاقات ناگوار و افتادن بارداری ممکن است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *