همه چیز در باره کومبوچا و خواص آن 


 همه چیز در باره کومبوچا و خواص آن 

 همه چیز در باره کومبوچا و خواص آن 

  کومبوچا قرنهاست در آسیا و روسیه مصرف می شود. اغلب به عنوان «نوشیدنی حیات »، «هدیه حیات از دریا»، و «قهرمان طول عمر» به دنیا معرفی شده است، و در چین «گیاه آسمانی» نام دارد. چای حاصل از تخمیر قارچ، به مدت یک هفته در مخلوطی از اب، قند و چای سبز یا سیاه، به سرکه سیب یا چای معمولی اضافه میشود. قارچ در این مخلوط تولید مثلی کرده، و قارچ های تازه را می توان برای درست کردن چای بیشتر مصرف کرد.  چای کومبوچا دارای مواد مغذی مختلف و سایر مواد سلامت بخشی است. تقویت کننده طبیعی انرژی و سم زداست، و میتواند فرایند. طبیعی پیری راگند کرده و با سرطان، ایدز و اسکلروز متعدد مقابله کند.زیست شیمی دانها اثرات درمانی کومبورچا را به اسید ۱- لاکتیک و اسید گلوکورونیک موجود در آن نسبت می دهند. اسیدلاکتیک در غذاهای تخمیر شده مثل کلم ترشی و ماست هم وجود دارد.  اسیدلاکتیک تنفس سلولی را فعال کرده، اکسیژن خون را بالا برده، و در نتیجه، انرژی بدن را بیشتر میکند. pH خون را متعادل و کمی کار کبد را تحریک میکند. اسیدلاکتیک در بافت همبند بیماران سرطانی کم است، و وجود آن به مقدار زیاد مانع رشد سرطان میگردد. اسید گلوکورونیک نقش برجسته ای در دفع ضایعات سوخت وسازی، سموم، مواد شیمیایی و داروها دارد و سوخت وساز اسیدلاکتیک را هم تنظیم میکند. چای کومپوچا درمان کننده سرطان نیست، ولی شواهد حیرت انگیزی از بهبود و سلامت ناشی از استفاده از آن از همه جای دنیا گزارش شده است.

نوشابه کومبوچا مایع نوشیدنی است که از کشت فرآورده‌ای از گلسنگ‌ها بنام قارچ کومبوچا تولید می‌گردد. نوشابه کومبوچا نوشیدنی معجزه‌گری است که در درمان اکثر بیماری‌ها مصرف می‌شود، در بعضی بیماری‌ها درمان کننده خوبی به شمار می‌رود و در بعضی دیگر به عنوان مکمل داروهای دیگر موجب سلامت جسم انسان خواهد شد. این نوشیدنی مایعی است شگفت انگیز و معجزه گر که مصرف مداوم آن اکثر مواد مورد نیاز بدن را تأمین می‌کند.

خاصیت این قارچ بدن شرح است: مقاومت بدن را در برابر بیماری‌ها افزایش می‌دهد، انرژی زاست، موجب سلامت بدن می‌گردد، شادی و نشاط ایجاد می‌کند، جوانی را حفظ می‌کند، از پیری زودرس جلوگیری می‌کند، عمر را طولانی می‌کند، از ریزش و سفید شدن مو جلوگیری می کند، پوست را لطیف و چهره را شاداب می‌سازد، کار غدد مترشحه را تنظیم می‌کند، از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند، مغز را تقویت می‌کند، عقل، هوش و حافظه را افزایش می‌دهد، تمرکز و تصمیم گیری را آسان می‌سازد، مشکلات عصبی را برطرف می‌سازد، آرام بخش است و بی‌خوابی و بدخوابی را درمان می‌کند.

میل جنسی، نیروی جنسی و لذت جنسی را در مرد و زن تقویت می‌کند، مشکلات قاعدگی را برطرف می‌کند، از ترشحات اضافی و عفونت رحم جلوگیری می‌کند، در بهبود کیست و فیبروم زنانه مؤثر است، در ناباروری مردان و نازایی زنان مؤثر است، از عوارض و مشکلات یائسگی جلوگیری می‌کند، در افزایش و تقویت شیر مادر مؤثر است، خون را تصفیه می‌کند، بدن را سم زدایی می‌کند، از چین و چروک صورت جلوگیری می‌کند، در ترک اعتیاد الکل مفید است.

به کسانی که در شرف ترک اعتیاد سیگار یا مواد مخدر هستند کمک می‌کند، پس از ترک اعتیاد بدن را پاکسازی می‌کند، اشتهاآور است و به هضم غذا کمک می‌کند. از لک و کک مک صورت پیشگیری می‌کند، یبوست را برطرف می‌سازد، فشار خون را تنظیم می‌کند، چربی‌های خون (کلسترول و تری گلیسرید) را پایین می‌آورد.

از لخته شدن خون و گرفتگی رگ‌ها پیش گیری می‌کند، قلب و اعصاب را تقویت می‌کند، چاقی و چربی اضافی بدن را کاهش می‌دهد، ماهیچه‌ها و استخوان‌ها را تقویت می‌کند و به عنوان مکمل دارویی در درمان بیماری ام اس، بیماری زونا و بیماری بهجت مؤثر است، در پیشگیری و مهار سرطان مؤثر خواهد بود، در درمان بواسیر وفیستول مؤثر است، در پیشگیری از آب مروارید چشم مؤثر است.

 هم چنین ضربان قلب را تنظیم می‌کند، از تشکیل سنگ‌های کلیه و مثانه پیشگیری می‌کند، کلیه‌ها را تقویت و مجاری ادرار را ضدعفونی می‌کند، در درمان جوش‌های صورت، آکنه، آبله مرغان، خارش و حساسیت پوستی مؤثر است، در جلوگیری از پیشرفت ورم مفاصل و آرتروز مؤثر است. از آروغ و سکسکه جلوگیری می‌کند، بادهای بدن را تحلیل می‌برد، وسواس، حسادت و نفرت را کاهش می‌دهد، در پیشگیری از نقرس و روماتیسم مؤثر است، التهاب و جراحات زخم‌ها را درمان می‌کند، دردها را تسکین می‌دهد، میکروب و عفونت‌های قارچی را برطرف می‌سازد، انواع ورم و آبسه را درمان می‌کند.

در درمان آسم و حساسیت ریه مؤثر است، در درمان ورم پروستات و بیمای‌های مربوط به کلیه مؤثر است، صفرا را تنظیم می‌کند، کبد و الوزالمعده را تقویت می‌کند، در تنظیم قند (دیابت) مؤثر است، آب آوردگی بدن را درمان می‌کند، سندروم «خستگی مزمن» را برطرف می‌کند، قولنج را درمان می‌کند، از احتلام شبانه جلوگیری می‌کند، ذائقه را تقویت می‌کند، حس بویایی، چشایی، بینایی، شنوایی و لامسه را تقویت می‌کند، اراده را قوی می‌کند، از دلهره و ترس پیشگیری می‌کند.

اگر مرتب به شکل مالیدنی استفاده شود، چربی سر و صورت و بدن را برطرف می‌کند، از ریزش و سفیدی مو پیشگیری می‌کند، اگر مرتب به پوست مالیده شود لک و کک مک را برطرف می‌سازد همچنین ده‌ها خواص دیگر را نیز شامل می‌شود.

 

 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد