قالب وردپرس درنا توس
خانه / همه چیز در مورد آسم کودکان….
آسم کودکان
آسم کودکان

همه چیز در مورد آسم کودکان….

همه چیز در مورد آسم کودکان….

آسم کودکان چیست؟

والدین به طور معمول از «آسم» وحشت دارند، ولی خطر این بیماری در حدی که شایع شده، نیست. بیماران آسم مستعد حمله های آسم ملایم یا شدید هستند. حملهٔ اسم را می توان با شنیدن صدای سوت از سینه و خس خس که به طور ناگهانی آشکار می شود، شخیص داد. در این حالت عضلات صاف مستقر در مجاری هوایی شش ها منقبض بده و راه عبور هوا را تنگ می کنند و با هر بازدم، صدای یاد شده به گوش می رسد، مچنین غشای مجاری هوایی متورم می شود و مواد لزج و چسبندهای ترشح می کند که آن موکوس نامند.

چه می شود کودک آسم می گیرد؟

حملات آسم در سنین زیر ۵ سال می تواند منجر به صدمات پایدار دایمی به ریه ها شود. علاوه بر عوارض جسمی، عوارض روانی ابتلا به آسم نیز مشکل دیگری را به بیمار تحمیل می کند.

بیماری آسم در ایران نسبت به کشورهای دیگر بسیار شایع است و شاید ما از نظر این بیماری نسبت به کشورهای دیگر در میانه جدول باشیم. در خصوص بیماری آسم و شدت علایم آن و همچنین راهکارهای مراقبتی که والدین می توانند در مورد کودک مبتلا به آسم خود انجام دهند با یک متخصص اطفال و کودکان گفت وگو کرده ایم.

ایشان معتقدند آسم بیماری ای است که اگر از آن به خوبی مراقبت شود (چون درمان ندارد) بیمار می تواند کارهای روزمره اش را به راحتی انجام دهد، شب به راحتی بخوابد و از عوارض بیماری اش کاسته شود. تمام اینها زمانی صورت می گیرد که تشخیص آسم به درستی صورت گیرد.

احتمال پدید آمدن آسم در کودکان چقدر است؟

پنج تاده درصد کودکان در اوایل رشد خود (پیش از پنج سالگی) دچار بیماری آسم ی شوند. به طور معمول این بیماری، ناگهانی و به صورت حملهٔ حاد آشکار شده و با صرف داروی ضد آسم نیز به سرعت از بین میرود. داروهای ضد آسم که موجب گشاد بدن مجاری هوایی می شوند، به صورت استنشاقی و خوراکی وجود دارند. کودکانی که به سم مبتلا هستند، باید روش مصرف داروی ضد آسم، در هنگام خطر را آموزش ببینند.

خوشبختانه بیشتر کودکانی که پیش از پنج سالگی گرفتار آسم هستند، تا ورود به حلهٔ بلوغ به طور کامل درمان میشوند. برخی از افراد بالغ که در دوران کودکی آسم اشته اند و دوباره علائم آن را آشکار میسازند، به نوع مزمن آسم مبتلا هستند.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *