قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / همه چیز در مورد آپاندیسیت در طب سنتی
آپاندیسیت
آپاندیسیت

همه چیز در مورد آپاندیسیت در طب سنتی

همه چیز در مورد آپاندیسیت در طب سنتی

آپاندیسیت چیست؟

 آپاندیسیت، عبارت است از التهاب زایده  کرمی شکل   آپاندیسیت درمان طبی ندارد و اورژانس پزشکی محسوبمیشود و باید فورا تحت عمل جراحی قرار گیرد. ه چنانچه جراحی به تأخیر بیفتد ممکن است آپاندیس پاره شود و به بروز عفونت و حتی مرگ بیانجامد. آپاندیسیت در هر سنی ممکن است ایجاد شود ولی شایعترین سن بروز آن ۳۰-۱۰ سالگی است.

 آپاندیسیت در اثر انسداد سطح داخلی آن (که مجرا نامیده می شود) به وجود می آید. انسداد مزبور موجب افزایش فشار آپاندیسی، اختلال جریان خون و التهاب آن می شود و در صورت عدم درمان به مرگ بافت آپاندیس و پارگی آن می انجامد. در اکثر موارد، آپاندیس در اثر وجود مدفوع در داخل آن مسدود میشود و آپاندیسیت روی می دهد. وجود عفونت باکتریایی یا ویروسی در دستگاه گوارشی نیز میتواند باعث تورم گره های لنفاوی، و در نتیجه، تحت فشار قرار گرفتن آپاندیس و انسداد آن شود. به ندرت، ضربههای شکمی می توانند منجر به آپاندیسیت شوند. در برخی موارد، عوامل ژنتیکی، استعداد فرد را نسبت به انسداد مجرای آپاندیس و به دنبال آن، ابتلا به آپاندیسیت افزایش میدهند. در این موارد، آپاندیسیت در بعضی از افراد فامیل دیده می شود.

علایم آپاندیسیت عبارتند از:

 درد شکم که ابتدا از دور ناف آغاز می شود و سپس به سمت راست و پایین شکم انتقالمییابد درد معمولاً در نقطه ی وسط خط فرضی میان ناف و ستیغ قدامی استخوان لگنراست، واقع در ربع تحتانی شکم احساس می شود. این نقطه را نقطه  مک برنی (MC Burney’s poin)

بی اشتهایی

 استفراغ

یبوست یا اسهال

عدم دفع گازهای روده

 تب خفیف که بعد از سایر علایم آغاز می شود.

تورم شکم

ممکن است تمام علایم در یک بیمار ایجاد نشوند.

معمولاً درد با حرکت کردن، نفس عمیق، سرفه یا عطسه تشدید مییابد. ممکن است احساس زور و پیچ در شکم موجود باشد.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *