همه چیز در مورد ترشحات واژن در بلوغ…


همه چیز در مورد ترشحات واژن در بلوغ…

همه چیز در مورد ترشحات واژن در بلوغ...

چرا لباس زیر و شورت من خیلی زرد می شود ؟

ترشحات واژن طبیعی هستند. ظاهر این ترشحات، شبیه به سفیده تخم مرغ خام است و ممکن است به صورت رشته ای و شفاف تا کدر نیز باشد. ترشحات واژن پس از خشک شدن، زردرنگ می شوند. بنابراین خشتک شورت، زردرنگ شده و بو میگیرد. این ترشحات طبیعی باعث خارش و سوزش نمی شوند و کمی چسبناک هستند. علت ترشحات واژن این است که بافت پوششی اپیتلیوم (epithlium) در طی دوران بلوغ تکامل مییابد و به علت تجمع گلیکوژن در داخلی این بافت پوششی، اسید لاکتیک تولید میشود.

وجود اسیدلاکتیک باعث میشود که محیط اسیدی پدید آید که محیط مناسبی برای رشد میکروبهای مفید طبیعی (فلور طبیعی) واژن شوند. به خصوص باسیل پادرنی (poderleins bacilli) که خود نوعی لاکتوباسیل (lacto bacilli) است، رشد زیادی پیدا میکند. البته لاکتوباسیلی ها، مانع رشد میکروارگانیسم های بیماری زا در واژن می شوند. پس ترشحات لاکتوباسیلی ها و سلولی های پوششی در فازهای مختلف سیکلی عادت ماهانه، متفاوت است.

به طور معمولی از چند ماه مانده به اولین عادت ماهانه، ترشح در دختران شروع می شود. البته در دخترانی که اضافه وزن دارند این وضعیت بیشتر دیده می شود. اما بعد از وقوع خونریزی، ترشح بیش از اندازه و به خصوصی بدبو و به صورت سفید و پنیری شکل شده و یا خاکستری یا شیری و یا زرد مایل به سبز دیده میشوند. مشاهده ترشحات، حباب در ترشحات و ایجاد خارش و سوزش در ناحیه تناسلی و دفع ادرار به صورت دردناک نشانه های عفونت هستند.

این ترشحات غیر طبیعی بوده که باید به پزشک مراجعه نمود. در تمامی خانم ها، واژن که در وضعیت طبیعی خشک است، با افزایش سطح استروژن، شروع به ترشحات میکند و در واقع واژن، با این کار خود را تمیز می کند. این که لباس های زیر خواهر شما خیس و یا زرد رنگ نمی شوند به این علت است که میزان ترشح واژن ایشان نسبت به شما کمتر است.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد