قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / همه چیز در مورد ریزش مو!!
ریزش مو
ریزش مو

همه چیز در مورد ریزش مو!!

همه چیز در مورد ریزش مو!!

ریزش مو

به طور طبیعی روزانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ تارمو میریزد و هنگامی که ٪۲۵ یا بین ۲۲۰۰۰ تا ۳۷۵۰ تار مو از دست برود طاسی سر به وضوح دیده میشود. ریزش دائمی مو هنگامی رخ دهد که فولیکولهای مو تخریب شده باشد و علل شایع آن عبارتند از: عفونت های قارچی، کتریایی یا ویروسی، مواد شیمیایی، سوختگی ها، یخ زدگی ها، بیماری های پوست سر، برخی ضایعات ارثی و شیمی – درمانی، ریزش موقتی موها بدون آسیب دائمی به فولیکول های مو نیز علل مختلفی دارد که عبارتند از: ضایعات، فقر رژیم غذایی، کمبود هورمون، داروها، مواد شیمیایی، جراحات فیزیکی و اضطراب ار تباط رژیم غذایی و ریزش مو از آن جا که مو اساساً از پروتئین تشکیل شده است رژیمی که شدیدا کمبود پروتئین داشتهباشد در رشد مو اثر خواهد داشت.

در هر گروه سنی لازم است پروتئین مناسب دریافت شود تا مو رشد طبیعی خود را حفظ کند. افراد گیاهخوار که صرفاً از رژیم غذایی بدون پروتئین استفاده میکنند و مبتلایان به بی اشتهایی عصبی که غذای کمتری مصرف میکنند به سوء تغذیه پروتئینی دچار می شوند. در چنین مواردی مو باریک تر شده سرانجام وارد مرحله استراحت می شود و پس از ۲ تا ۳ ماه ریزش شدید مو آغاز میگردد. این مرحله با استفاده از مقدار متناسبی غذای حاوی پروتئین قابل پیشگیری و برگشت میباشد. برخی رژیم های غذایی که منجر به بروز کمخونی فقر آهن می شوند نیز میتواند سبب ریزش مو شود.

برای جلوگیری از ریزش مو روشهای بسیاری وجود دارد. ولی بهترین و موثرین روش در درمان ریزش مو استفاده از روشهای خانگی است.

وقتی به کف حمام نگاه می‌کنید، آن زمان است که متوجه می‏شوید قسمتی از موهای سرتان ریخته و کف سرتان خالی شده است. احتمالا با این وضعیت وحشت زده می‌شوید و دنبال قرص و دارو می‌گردید. حتی ممکن است برای چند لحظه سرتان را با چند تارموی نازک در ذهن تجسم کنید. غافل از اینکه راهکارهای خانگی به کمک شما می‌آیند تا از شر این نقص خلاص شوید. علاوه بر این، افراد دیگری هم با تثبیت رنگ‏های فانتزی روی سرشان مشکل دارند. این دو معضلی هستند که هر فردی را ممکن است درگیر کند. بهتر است توصیه‌های دکتر آریان برای برطرف شدن این دو مشکل را از دست ندهید. برای درمان این مشکلات می‌توانید همین حالا دست به کار شوید.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *