همه چیز در مورد سرطان پوست!!


همه چیز در مورد سرطان پوست!!

همه چیز در مورد سرطان پوست!!

سرطان پوست

سرطان پوست (به انگلیسی: Skin cancer) سرطانی است که از پوست ناشی می‌شود. این دسته سرطان‌ها به دلیل رشد غیرعادی سلول‌ها که توانایی حمله یا انتشار به دیگر قسمت‌های بدن را دارند. سه نوع عمده وجود دارد: سرطان سلول پایه‌ای (BCC)، کارسینوم سلول-سنگفرشی (SCC) و ملانوما دو مورد اول به همراه تعدادی از سرطانهای پوستی که زیاد شایع نیستند تحت عنوان سرطان پوستی غیر ملانومی شناخته می‌شوند(NMSC).[۴] سرطان سلول بازال به آهستگی رشد می‌کند و می‌تواند به بافت اطراف آن آسیب برساند اما بعید است به به مناطق دور گسترش یابد یا به مرگ منجر شود.معمولاً به شکل قسمتی از پوست که بالاآمده و بدون درد نیز می‌باشد به نظر می‌رسد، که ممکن است براق باشد با عروق خونی کوچک که روی آن جریان دارند یا ممکن است به شکل یک ناحیه از پوست که بالا آمده به همراه یک زخم بروز می‌کند. احتمال انتشار سرطان سلول‌های سنگفرشی بیشتر است. این سرطان معمولاً به شکل یک توده با سری پوسته پوسته بروز می‌کند اما ممکن است به شکل زخم نیز بروز نماید. .ملانومها تهاجمی‌ترین نوع سرطان پوستی هستند. نشانه‌های آن عبارتند از مول که دارای شکل، رنگ، و اندازه متفاوتی هستند، لبه‌های نامنظم دارند، بیش از یک رنگ دارند، همراه با خارش یا خونریزی هستند. .

عوامل ایجاد با تشدید کننده:

تابش شدید پرتو خورشید، و آرسنیک در آب، شیر، پنیر، بادام، کنجد، سویا، پروتئین، پرواز طولانی  (مانند خلبانان)، پیاز سورنجان، کورتون ها روش های از بین بر موهای زائد پوست، الماس.

درمان گیاهی سرطان پوست:

سلنیوم (تا ۴۰٪ مؤثر است)، تابش شدید پرتوردامان ۱۲۳، ضماد حنا - هفته ای یک بار (نباید از وسمه و رنگ حنا است. شود)، کباب جگر، فراورده های دریایی، زرده  تخم مرغ، «گوجه فرنگی + اسفناج خام +اب لیمو ترش + کلم + سیر+پیاز کرفس + خیار + جوانه  گندم یاجو»، زردآلو، ماست، ضماد گشنیز شیره شیرین بیان را در آب جوش حل کنید و روزی سه بار بنوشید؛ گیاه دم اسب (سه نوبت هر بار ۱۰ قطره)، ضماد برگ تازه بهار، شستشو با سولفات دو منیزی ۴۵۳ گرم در وان (هفته ای ، مالش و مصرف روغن زیتون سیاه، سه بار استحمام با آب ولرم  و مصرف صابون گوگردی، نور ضعیف خورشید، آب انار

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد