همه چیز در مورد قرص های ضد حاملگی!


همه چیز در مورد قرص های ضد حاملگی!

همه چیز در مورد قرص های ضد حاملگی!

قرص های ضد حاملگی

قرص چیست؟

وقتی زن حامله می شود در دوران حاملگی بدنش هورمونهایی (مواد شیمیایی مخصوص) میسازد که از تخمک گذاری (اوولاسیون) او جلوگیری می کند. دانشمندان توانسته اند موادشیمیایی نظیر این هورمون ها بسازند. قرص های ضد حاملگی از همین مواد درست شده است. اگر این قرصها بر طبق دستور مصرف شود، از حاملگی زن جلوگیری می کند.قرص چگونه عمل می کند؟ هورمون های موجود در قرصها مانع تخمک گذاری در تخمدانهای زن می شود و اگر تخمک وجود نداشته باشد زن نمیتواند حامله شود.آیا این قرص ها همان قرص هایی هستند که موجب دوقلو زاییدن می شوند؟ خیر، قرص هایی که موجب دوقلو زاییدن یا بیشتر می شوند، داروهای باروری هستند که موجب حاملگی زنان نازا می گردند.

قرصهای ضد حاملگی تا چه حد مؤثرند؟

این قرص ها از هر روش و وسیله دیگر مؤثرترند. اگرزنی مطابق دستور، قرص بخورد مسلما حامله نخواهد شد.

آیا واقعاً این قرص ها بی ضررند؟

آری، علاوه بر این، معاینه اولیه ای که پزشک از خانم میکند بیضرر بودن آن را کاملا تضمین می کند. عوارض فرعی که احیاناً پیش می آید خیلی کمتر از عوارض حاملگی است.

آیا قرص خوردن به مدت بیش از دو سال، خطرناک است؟

خیر، وقتی داروهای جدیدی به بازار عرضه می شود، دولت مقررات ایمنی مخصوصی روی ان می گذارد. این امر در مورد قرص های ضد بارداری نیز رعایت شده. اما چون این قرص ها کاملاً بیضرر تشخیص داده شده و تعداد بسیاری از زنان بدون هیچ گونه آسیبی به خوردن این قرص ها ادامه داده اند آن مقررات مخصوص برداشته شده است. اکنون با تجویز پزشک، شما میتوانید تا هر زمان که بخواهید، به طور مداوم قرص بخورید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد