قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص کودکان / همه چیز در مورد نزدیک بینی کودکان…
نزدیک بینی در کودکان
نزدیک بینی در کودکان

همه چیز در مورد نزدیک بینی کودکان…

همه چیز در مورد نزدیک بینی کودکان…

 علت نزدیک بینی  در کودکان چیست؟

کودک ممکن است قبل یا بعد از ورود به مدرسه، دچار اشکال در دیدن وسایلی باشد که در فاصلهٔ دور قرار دارند. این عارضه، در آزمایش سنجش بینایی به سرعت آشکار میشود. نزدیک بینی بر اثر کشیدگی کرهٔ چشم روی میدهد و به طور معمول ارثی است. پیشینیان تصور می کردند که مطالعهٔ زیاد یا مطالعه در نور کم باعث مبتلا شدن به نزدیک بینی می شود، حال آن که حالتهای یاد شده، سبب وارد آمدن فشار بر چشم و در پی آن سردرد می شود ولی نمیتوان آن را عامل نزدیک بینی به شمار آورد.درجه نزدیک بینی چشم افراد بیمار، از کودکی تا دوران بلوغ افزایش مییابد لذا این گونه افراد باید یک یا دوبار در سال معاینه شده و شمارهٔ عینک خود را براساس دستور چشم پزشک تغییر دهند.

 انواع عیوب انکساری چیست؟

 میوپی یا نزدیک بینی: یک چشم نزدیک‌بین طویل‌تر از نرمال یا دارای قرنیه خیلی تند است، بنابراین اشعه‌های نور جلو شبکیه متمرکز می‌شوند. اجسام نزدیک واضح به نظر می‌رسند، اما اجسام دور تار هستند. میوپی ارثی است و اغلب در کودکان بین هشت تا ۱۲ ساله تشخیص داده می‌شود. در طول دوران نوجوانی وقتی بدن سریع رشد می‌کند، میوپی بدتر می‌شود. بین سنین ۲۰ و ۴۰ سال تغییرات اندکی وجود دارد. اگر میوپی خفیف باشد، میوپی پایین نام‌گذاری و میوپی شدید بعنوان میوپی بالا نامیده می‌شود. اگر میوپی بالا دارید، خطر بیشتری برای جداشدگی شبکیه خواهید داشت.

اگر شما در گروه خطر هستید چشم پزشک شما باید علائم خطر جداشدگی شبکیه را با شما در میان بگذارد. اگر شبکیه جدا شود، اقدام جراحی تنها راه مرمت آن است. داشتن معاینات منظم چشم توسط چشم پزشک برای مشاهده تغییرات شبکیه مهم است.

یک چشم دوربین از نرمال کوتاه‌تر است. نور از اجسام نزدیک، مثل صفحه کتاب نمی‌تواند به وضوح روی شبکیه متمرکز شود.مانند نزدیک‌بینی،دوربینی معمولا ارثی است. هنگامیکه چشم رشد می‌کند و طویل‌تر شده و هیپراوپی کاهش می‌یابد.

آستیگمات یا انحراف دید: قرنیه پنجره شفاف جلو چشم است.یک قرنیه طبیعی گرد و صاف است،شبیه توپ بسکتبال.وقتی شما آستیگمات دارید،قرنیه در یک جهت نسبت به سایر جهات انحنای بیشتری دارد، مثل توپ فوتبال آمریکایی. آستیگمات دید را برای اجسام دور و نزدیک تار یا منحرف می‌کند.این عیب تقریباً شبیه یک آینه سرگرمی خانه است که در آن خیلی بلند ،خیلی پهن یا خیلی لاغر بنظر می‌رسید. امکان داشتن آستیگمات با میوپی یا هیپراوپی وجود دارد.

پیرچشمی: وقتی جوان هستید لنز درون چشم شما نرم و قابل انعطاف است. لنز چشم شکلش را به راحتی تغییر می‌دهد، و اجازه می‌دهد که روی اجسام دور و نزدیک تمرکز کنید. بعد از سن ۴۰ سالگی،لنز سخت‌تر می‌شود. از آنجا که لنز نمی‌تواند به راحتی گذشته تغییر شکل دهد،خواندن در محدوده نزدیک سخت‌تر است. این وضع نرمال پیرچشمی نامیده می‌شود. شما همچنین ممکن است پیر چشمی را با میوپی،هیپراوپی یا آستیگماتیسم داشته باشید.

مطلب پیشنهادی

مخملک

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟   یکی دیگر از بیماری هایی است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *