قالب وردپرس درنا توس
کبد
کبد

همه چیز در مورد کبد!!!

همه چیز در مورد کبد!!!

کبد

کبد در سمت راست بدن در قسمت بالای شکم و در حفاظ دنده ها قرار دارد و بزرگترین اندام درونی بدن است. کبد موقعیت خاصی در بدن انسان دارد و یکی از ۵ اندام اصلی آن به حساب می آید. کبد عمل ذخیره سازی مواد غذایی را برعهده دارد و به موقع، کمبودها را جبران می کند، به عبارت دیگر کبد را فرماندهی می دانند که استراتژی و هماهنگی بدن را به عهده دارد و جریان منظم انرژی را در مجرای گوارش کنترل می کند. کلید سوخت و ساز بدن، کنترل وزن و به طور کلی تامین سلامت عمومی بدن انسان در دست کبد خواهد بود. اگر کبد نباشد سم های مختلف و غذاهایی که خوب هضم نشده اند وارد جریان خون می شوند.

این مواد سمی به سلول های اندام های دیگر و سیستم ایمنی آسیب می رسانند. چشمان زیبا، پوست فراوان، شادابی و تندرستی با سلامتی کبد امکان پذیر است. کبد بیش از هزار نوع آنزیم برای حفظ تعادل دستگاه های بدنی ودفع سموم تولید می کند. غذاهای نا مناسب وسنگین ؛مواد خطر ناکی که ناشی از آلبومین است را تولید می کند که اگر وارد خون شود شخص را بهبه هلاکت می رسانند، ولی کبد فوراً این مواد را به آلبومین انسانی قابل هضم و جذب تبدیل میکند و آنچه را که سمی و زاید است به صورت اوره درمی آورد که از راه کلیه ها و مجاری ادرار دفع می شود. کبد یکی از اعضاء داخلی منحصر به فرد است زیرا از دو منبع خون میگیرد. یکی از سرخرگ کبدی که از قلب می آید و خون تمیز و اکسیژن دار با خود می آورد، دیگری از سیاهرگ که از سمت  می آید و مواد غذایی آماده شده ی حاصل از غذاهای خورده شده را برای کبد آورد. بدین ترتیب که سرخرگ کبدی و سیاه رگ روده ای از باب کبد وارد می شوند و در نقطه ورود به شاخه های مختلف تقسیم می گردند تا خون را به قسمت چپ و راست کبد برساند.

 به این مواد غذایی در نهایت در سلول های کبدی در فضاهای بسیار ریز میکروسکوپی به نام سینوزواید تخلیه میشوند. این فضاها برای پاکسازی و تغذیه سلول های ذخیرهساز، سلولهای اندوتلیال و سلول های مهم کوپفر احاطه شدهاند. سلول های کوپفر نمی تواند آنها را به آسانی جایگزین کند. سلول های مهم کوپفر به مشابه رفتگران اندرونی کبد هستند و همه میدانیم که اگر رفتگران اعتصاب کنند زندگی غیرقابل تحمل می شود

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *