قالب وردپرس درنا توس
کبد
کبد

همه چیز در مورد کبد

همه چیز در مورد کبد…

در افراد جوان به علت فعالیت شدید هورمونی، قدرت دفاعی کبد، حفظ تعادل و دفع سموم به هم می خورد؛ یعنی کبد نمی تواند وظایف سنگینی را که برای سلامتی بدن و طراوت پوست به عهده دارد به خوبی انجام دهد، زیرا سلول  کبد که وظیفه  سم زدایی دارند، به علت کار زیادی که برای هضم و جذب مواد غذایی انجام می دهند نمی توانند پادزهر لازم را بسازند و چربی اضافی را بسوزانند تا بدین طریق تعادل در ترشحات سموم به وجود آید. در سنین دیگر نیز نارسایی و عدم کفایت سلول  کبدی باعث می شود که این عدم تعادل به وجود آید.

علائم کبد بیمار 

احساسی خستگی،

سخت بیدار شدن صبح ها از خواب،

تلخی دهان هنگام صبح،

جوش  روی پوست،

مسمومیت  زود به زود

 پف کردگی در زیر چشم،

چاقی زیاد در سن نوجوانی،

 خارش بعد از حمام،

 آبریزش ببینی به طور گه گاه

بوی بد دهان،

از دست رفتن شفافیت چشم،

 خالی  یا زگیل پوستی،

 سیاه رفتن چشم  به طور ناگهانی،

 نفخ شکم و سنگینی آن پس از صرف غذا،

جوش صورت،

داروهایی که برای کبد مضر است 

 تمام داروهای شیمیایی از قبیل استامینوفن و… تا آنتی بیوتیک هاو…  برای کبد مضر هستند.

مصرف آنتی بیوتیک باکتری مفیدی که برای سلامت و روده ها را آماده  پذیرایی باکتری  سخت و مقاوم می سازد. همچنین به کاندیداآلبیکنز که یک نوع غذایی می شود و سلامتی انسان را به خطر میاندازد. از همه مهم تر این که آنتی بیوتیک ها فشار زیادی را جهت دفع سموم به کبد وارد می آورند و کبد را خسته و ناراحت می سازند که به آن نیز باید توجه کرد. بیماری  کبد به شکل  گوناگون ظاهر می شود و علت  مختلفی دارد.

بهتر است بدانید که بسیاری از اشخاص بیماری کبدی دارند. هر نوع ماده شیمیایی، دارویی، رنگینه  و مواد غیرطبیعی و تصفیه  برای بدن مضر است.

تنبلی کبد 

کبد توانایی ترمیم و بازسازی فوق العاده دارد و معمولاً به طور کامل بهبود می یابد مگر در موارد حاد و خطرناک ، یکی از بیماری  کبد تنبلی کبد است. تنبلی کبد باعث می شود که مقدار زیادی از متابولیت  سمی وارد جریان خون شوند و بر کار مغز اثر گذارند که همین آمر از دقت و کارایی مغز می کاهد، در نتیجه به کج خلقی و افسردگی می انجامد. این را خوب بدانید که حافظه و تمرکز فکری (تمرکز حواس) وابسته به توانایی کبد و تنظیم ترکیبات شیمیایی خون می باشد.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *