قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / همه چیز را درباره التهاب مثانه (سیستیت) بدانید
التهاب مثانه
التهاب مثانه

همه چیز را درباره التهاب مثانه (سیستیت) بدانید

 همه چیز را درباره التهاب مثانه (سیستیت) بدانید

التهاب مثانه

علایم اصلی انواع ا لتهاب های مثانه شبیه هم بوده و شامل موارد زیر است: درد سوزشی در هنگام ادرار کردن – تکرار ادرار و نیاز به دفع ادرار به طور فوری که در هر بار دفع ادرار، فقط کمی خارج می شود. – داشتن این احساس که مثانه آنها به طور کامل از ادرار تخلیه نشده است.

اگر علت التهاب مثانه یک عفونت باکتریایی باشد ممکن است موارد زیر نیز دیده شوند: – عفونت مثانه میتواند از مثانه بالا رفته و خود را به کلیه ها برساند و باعث بروز درد شدیدی

در قسمت پشت شود. در بعضی از موارد شدید التهاب مثانه، از دست دادن کنترل به طور کامل و یا جزیی و تاثیر آن بر روی عملکرد مثانه، میتواند بر اثر تحریک و التهاب عضلات دیواره مثانه روی  دهدپ

درمان گیاهی التهاب مثانه

اگر شما دچار التهاب مثانه باکتریایی شده اید با انجام اقدامات زیر می توانید از عود مجدد آن جلوگیری کنید:

روزی ۲ تا ۳ لیتر آب بنوشید (در هوای گرم و یا را در مناطق گرمسیر باید بیشتر از این مقدار آب ) بنوشید).

به طور مکرر و کامل اقدام به تخلیه مثانه کنید. (با ادرار کردن).

• مراقب بهداشت خود باشید. بعد از دفع مدفوع   برا ی تمیز کردن مقعدتان همیشه از جلو به عقب اقدام به تمیز کردن آن کنید (اول جلو را خوب شستشو دھید بعد به تمیز کردن عقب بپردازید) تا از انتقال باکتریهای اطراف مقعد به پیشابراه  جلوگیری شود.

• قبل از اقدام به مقاربت جنسی ابتدا دستگاه تناسلی تان را خوب    بشویید بعد مقعدتان را با دقت تمیز کنید، مطمئن شوید که همسرتان نیز خوب خود را می شوید و بهداشت را کاملاً رعایت می کند.

• بلافاصله بعد از مقاربت جنسی حتما به توالت رفته و ادرار کنید و از همسر نیز بخواهید که چنین کند.  برای جلوگیری از بارداری از دیافراگم و کرم های اسپرم کش استفاده نکنید اگر دچار ورم مثانه شده اید، ضمن پرهیز از مصرف کنگر یا مارچوبه، بهتر است از پیاز خام، همچنین جوشانده جو یا ماء الشعیر همه روزه استفاده کنید.

به عنوان درمان روزی ۲ یا ۳ مرتبه، هر بار مقداری کاکل ذرت را بجوشانید و آب آن را بنوشید

هر بار مقداری تره فرنگی را بجوشانید و پخته آن را از خارج روی مثانه ضماد گذارید.

صد گرم برگ خشک گلابی را به مدت 20 دقیقه در آب جوش دم کنید و آب آن را بنوشید.

• پانزده تا سی گرم ریشه خشک خطمی را خرد کرده و در نیم لیتر آب سرد بریزید، بعد یک کیلو شکر به آن اضافه کرده و بگذارید حدود ۲۴ ساعت بماند. سپس آب آن را صاف کرده و در مکانی خنک نگهدارید. هر صبح ناشتا یک قاشق سوپخوری از آن را میل فرمایید (این نسخه برای خانم های باردار مضر است).

 

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *